Dziwne zacięcia w wielu grach i systemie od niedawna

Witajcie,
od pewnego czasu zaczęły napotykać mnie niewyjaśnione przycinki we wszystkich grach, a nawet w samym systemie. Ogólnie komputer złożyłem samemu około rok temu i wszystko śmigało bez zarzutów. Niestety od niedawna zaczął “mulić”. Skanowałem go antywirusami, czyściłem, sprawdzałem ustawienia i nie wiele to pomaga. Przykładowo jakiś czas temu w CS:GO bez problemu osiągałem 300fps na maksymalnych ustawieniach graficznych, a teraz ledwo dochodzi do 100fps. GTA V to samo - kiedyś ok. 90fps na bardzo wysokich, a teraz na ustawieniach wysokich fps’y oscylują w granicach 40 :confused: . Internet nie ma raczej nic do tego, ponieważ mam 80 mbit/s. Możliwe, że aktualizacja systemu coś namieszała, lecz nie mam pewności.

Moja specyfikacja:
Płyta główna: MSI Tomahawk Arctic h270
Procek: Intel Core i5 7400 3,0GHz Kaby Lake LGA1151
Karta Graficzna: Asus STRIX ROG Geforce GTX 1050 Ti 4GB
Dysk: WDC WD10EZEX-75WN4A0
Ram: Goodram 8GB DDR4
Zasilacz: Silentiumpc Vero L2 600w
System: Windows 10 Pro x64

Jeżeli macie jakieś pomysły, to bardzo proszę o odpowiedzi! :smile: :wink:

Hej,

A jak wyglądają temperatury poszczególnych podzespołów? Może komputer się przegrzewa?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Ostatnie aktualizacje systemu w Windows 10 mordują dyski HDD. Możesz dodatkowo sprawdzić też czy dysk jest OK. Ściągnij HDTune, zrób Error scan, benchmark i smart. Wrzuć SS z każdego.

Temperaturki są raczej dobre, gdybyś zauważył jakiś błąd w biosie to prosiłbym o odpowiedź :wink: .

Tutaj masz error scan :smile: . I pytanie jeszcze gdzie jest ten cały smart, bo nie mogę znaleźć… :face_with_raised_eyebrow: I na benchmark’u mam robić write czy read? :thinking:

Smart to healt. Ale ja osobiście preferuje program crystaldickinfo. Z mojego doświadczenia skutecznie sprawdza dyski. Co do temperatur to pod obciążenie mogę być one inne. Sprawdź je programem HWmonitor odpal go a następnie grę gdy zacznie się zacinać zrób screnna z HWmonitor i podrzuć na forum.


Ok, tutaj jest screen z health’a/smart’a.

Ok, pobiorę i wyślę ss :wink:.

To na razie napiszę ,że dysk ok.

Ok, tutaj masz temperatury z HWMonitor, a o reszcie opowiem w ogólnym wpisie :wink:

Dobra, sprawa wygląda następująco…:smiley:

Po zrobieniu wszystkich testów itp., które mi poleciliście, zostawiłem komputer w spokoju na 2 dni. Kompletnie nic z nim nie robiłem. Dzisiaj postanowiłem, że sprawdzę czy może coś się poprawiło. I o dziwo FPS’y wróciły do swojej pierwotnej postaci tzn. w CS’ie mam ok. 250, w GTA V na b.wysokich w granicach 90 fps. Lecz i tak dziękuję wszystkim bardzo serdecznie za odzew i porady. Jeżeli jednak coś byłoby nie tak, na pewno jeszcze się odezwę.:smile: :wink:

Czyżby Windows ssał updaty? :wink:

Hej,

Na przyszłość sprawdzamy temperatury w czasie gry. Czyli uruchamiasz program do monitorowania temperatury - na przykład HWMonitor - minimalizujemy, uruchamiamy grę, gramy kilkanaście minut i wracamy do programu. Wtedy wiemy, jak wyglądają temperatury w czasie obciążenia komputera.

Pozdrawiam,
Dimatheus