Dziwne zamrażanie ekranu w grach

Witam

mam taki problem z komputerem i szukam pomocy w rozwiązaniu go. Ponieważ nie wiem czy problem jest sprzętowy czy programowy umieściłem post w tym dziale. Dzieje się coś takiego że gdy uruchamiam jakąś grę (nie każda to robi ale jakieś 70%) ekran w pewnym momencie zamraża się, zazwyczaj słychać dźwięk po kilku sekundach rusza płynie by za kilka sekund zrobić to ponownie. W zasadzie nie ma znaczenia jakie gry czy stare czy też nowe. Zacząłem od instalacji dual core optymizera (Athlon 4800+ dual core). Bez rezultatu, wszystkie sterowniki najnowsze dostępne, bios płyty również. Nie jest to wina karty graficznej, bo testowałem na zintegrowanej, potem na Gforce 7300 GT i GF 8600GT. Próbowałem z ręcznym ustawieniem koligacji na konkretny rdzeń. Cały czas to samo. Temperatura w kompie jest Ok, procesor nie kręcony temp w normie. Już nie wiem czego się czepić. Windows XP HE orginalny ze wszystkimi uaktualnieniami. Komputer się nie zawiesza, zawsze można wyjsć z aplikacji. Komp przeskanowany pod katem, wirusów robaków i innego świństwa.

Płyta główna MSI K9AG NEO2-DIGITAL AMD 690G

Proc Athlon 4800+ dual core 65W

pamięc 2GB (2x1GB) kingston 800Mhz (dual) sparowane fabrycznie

zasilacz Modecom 350 WATT

Pozdrawiam

Modecoom MC czy fell?

Modecom MC żaden feel. Zasilacz moze nie najmłodszy ale napięcia trzyma bardzo ładnie. Poza tym kiedyś miałem wadliwy zasilacz i efekt spadku napięcia kończył się zwisem i restartem. Tu czegoś takiego nie ma

Sprawdź sterowniki karty graficznej. Miałem podobny problem, właśnie na 7300gt, bo nvidia raz wypuściła (może nie raz, ale raz się nadziałem) wadliwe stery i kilkusekundowe cięcia w trakcie rozgrywki doprowadzały do szewskiej pasji. Spróbuj najnowszych, jeśli nie przyniesie to rezultatu - starszych. Uaktualnij directx. Zależy też czy tną się gry starsze czy nowsze. Jeśli nowsze to reinstalacja sterowników powinna pomóc, jeśli starsze - cóż, nie wiadomo.

Dzięki za info, potestuję w wekkend i zobaczymy.