Dziwne zamrażanie ekranu w grach


(system) #1

Witam

mam taki problem z komputerem i szukam pomocy w rozwiązaniu go. Ponieważ nie wiem czy problem jest sprzętowy czy programowy umieściłem post w tym dziale. Dzieje się coś takiego że gdy uruchamiam jakąś grę (nie każda to robi ale jakieś 70%) ekran w pewnym momencie zamraża się, zazwyczaj słychać dźwięk po kilku sekundach rusza płynie by za kilka sekund zrobić to ponownie. W zasadzie nie ma znaczenia jakie gry czy stare czy też nowe. Zacząłem od instalacji dual core optymizera (Athlon 4800+ dual core). Bez rezultatu, wszystkie sterowniki najnowsze dostępne, bios płyty również. Nie jest to wina karty graficznej, bo testowałem na zintegrowanej, potem na Gforce 7300 GT i GF 8600GT. Próbowałem z ręcznym ustawieniem koligacji na konkretny rdzeń. Cały czas to samo. Temperatura w kompie jest Ok, procesor nie kręcony temp w normie. Już nie wiem czego się czepić. Windows XP HE orginalny ze wszystkimi uaktualnieniami. Komputer się nie zawiesza, zawsze można wyjsć z aplikacji. Komp przeskanowany pod katem, wirusów robaków i innego świństwa.

Płyta główna MSI K9AG NEO2-DIGITAL AMD 690G

Proc Athlon 4800+ dual core 65W

pamięc 2GB (2x1GB) kingston 800Mhz (dual) sparowane fabrycznie

zasilacz Modecom 350 WATT

Pozdrawiam


(Mandrasik17) #2

Modecoom MC czy fell?


(system) #3

Modecom MC żaden feel. Zasilacz moze nie najmłodszy ale napięcia trzyma bardzo ładnie. Poza tym kiedyś miałem wadliwy zasilacz i efekt spadku napięcia kończył się zwisem i restartem. Tu czegoś takiego nie ma


(Henio Mazurek) #4

Sprawdź sterowniki karty graficznej. Miałem podobny problem, właśnie na 7300gt, bo nvidia raz wypuściła (może nie raz, ale raz się nadziałem) wadliwe stery i kilkusekundowe cięcia w trakcie rozgrywki doprowadzały do szewskiej pasji. Spróbuj najnowszych, jeśli nie przyniesie to rezultatu - starszych. Uaktualnij directx. Zależy też czy tną się gry starsze czy nowsze. Jeśli nowsze to reinstalacja sterowników powinna pomóc, jeśli starsze - cóż, nie wiadomo.


(system) #5

Dzięki za info, potestuję w wekkend i zobaczymy.