Dziwne zawieszanie się komputera

Witam otóż od pewnego czasu mam dziwne zawieszanie się komputera w dodatku z jakimś programem zainstalowałem wyszukiwarke ask.com gdzie wpycha mi się w każdą przeglądarkę a na liście w panelu sterowania nie ma takiego programu ani toolbaru jak ask. I pytanie jakimi programami mogę zrobić logi by potem ktoś mógł obejrzeć? Podobno combofix nie jest za dobry dla systemu i przestają użytkownicy go używać?

Z góry dzięki.

Dodane 18.10.2011 (Wt) 22:43

Próbowałem zrobić log OTL’em ale po pierwsze wykrywa mi go jako wirusa, a po drugie nie da się otworzyć bo wyskakuje błąd ;]

Dodane 18.10.2011 (Wt) 22:55

udało mi się zrobić log silent runner’em

http://wklej.to/67ATx

To może być wina systemu, wirusa, albo sprzętu. Satysfakcjonuje Cię taka odpowiedź? Jeżeli nie, to opisz dokładnie co się dzieje z komputerem, oraz dokładną konfigurację komputea włącznie z marką i mocą zasilacza. Pasowałoby też żebyś napisał, co już robiłeś w kierunku rozwiązania problemu.

Więc tak defragmentacje robię dosyć często , mam antywirusa Avast. Podczas np. słuchania muzyki w winampie i odpalenia filmika na youtube, wszystko się zacina co kiedyś tak nie było, czasami zacina się przy innych operacjach na tyle, że się zawiesza i nic się nie da zrobić. Mam zasilacz tagan 500 W, 2gb ramu, amd xp 3ghz. Pokrywę ściągnąłem z kompa aby zapewnić lepsza wentylację.

Ściągając pokrywę z kompa pogarszasz, nie poprawiasz wentylację(no chyba, że masz dostawiony wentylator stojący). Co do problemu, to najprawdopodobniej jest to wina sprzętu, skoro system zawiesza się na amen. Na początek spróbuj od nowa zainstalować Windowsa. Jeżeli dalej będzie się wieszać, wyjmij z kompa jedną kość RAM i uruchom memtest na 2 godziny. Jeżeli nie wykaże błędów, zrób to samo z drugą. Jeżeli obie kości okażą się sprawne, sugeruję wyczyścić kompa w środku z kurzu i dodatkowo rozebrać go na czynniki pierwsze i poskładać go do kupy. Niby to się wydaje trochę idiotyczne, ale czasami jak pecety mają takie odpały, że się wieszają, to właśnie rozebranie i ponowne poskładanie rozwiązuje problem. Nawet ja sam tak miałem, że komputer zawieszał mi się, sam nie miałem pojęcia co jest grane i właśnie ponowne jego poskładanie rozwiązało problem. Przy okazji sprawdź też, czy kondensatory nie mają wybrzuszeń. Jeżeli nie mają i ponowne poskładanie nie rozwiąże problemu, to dla pewności pasowałoby podłączyć kompa pod inny zasilacz(pomimo tego, że niby jest markowy, ponieważ nawet renomowanym firmom może zdarzyć się jakiś bubel, który w pewnym momencie przestanie działać prawidłowo) i jeżeli to również nic nie da, to wychodzi na to, że płyta główna zaczyna przysiadać i wtedy pasowałoby wszystkie części podłączyć pod inną płytę i sprawdzić czy będzie się wieszać.

plus sprawdź dysk programem HD Tune

zdjęcia z zakładek healt i errorscan (pełne nie szybkie skanowanie)

co do ściągani obudowy to można tak zrobić jeśli procek się grzeje ale po zdjęciu obudowy inne rzeczy się grzeją (coś za coś) jak obudowa jest zamknięta to powietrze przechodzi prawie przez cały komputer najlepsze obudowy to śa takie które mają w środku komin od procka do obudowy dzięki czemu procek ma od razu świeże powietrze z zewnątrz

No i własnie jak badałem HD Tune ten mój drugi mniejszy dysk, to zawiesił się, nie całkowicie bo mogłem zrobić prawym i zamknij, po zamknięciu jeszcze i tak trochę jest zamulony tylko te otwarte programy działają.

Dodane 20.10.2011 (Cz) 11:14

ctrl + alt + delete nie reaguje w czasie takiego zawieszenia

Dodane 20.10.2011 (Cz) 11:29

Podczas takiej zawiechy co już robie kontrolowanie to np. program skanujący w tle zawiesza się na takiej zasadzie, że można zobaczyć otworzyć okienko, animacja działa tyle, że zatrzymuje się i procenty nie lecą. W czasie tej pseudo zawiechy można też ruszać myszką, klikać, ale raczej już niczego nie można otworzyć co nie było otwarte itd.

Hmm, przetestuj tego twardziela programem MHDD (2xf4 bodajże), po skończonym skanowaniu zrób zdjęcia ekranu i wrzuć na forum.

Problem tego rodzaju, że odinstalowalem avasta, sciagam ten program, montuje obraz i tylko tam jest plik readme.txt, sciagalem OTL znowu i dalej blad nie wiem o co chodzi

To jest normalne, ponieważ tego obrazu ISO nie montuje się, tylko wypala na cd/dvd i bootuje, tak jak płytę Windowsa.

A na pendrive też się da?

nie wiem nie sprawdzałem ale ty będziesz 1 który sprawdzi :smiley: :smiley:

tu masz jak to zrobić

http://tibia.net.pl/poradniki-pozostale/114996-instalacja-systemu-windows-7-z-pendrivea-ultraiso.html

tylko że tam masz z obrazem win7 a ty po prostu zamiast obrazu win7 dasz obraz mhdd

Nie da się, musi być płyta cd, albo dvd. Nie przesadzaj już, że żal Ci dać 80 groszy za płytę cd…

Nagrałem płytke i przy botowaniu jest jakis komunikat tak

cos o windows 98

i mam do wyboru albo 1 albo 2 ale nic nie jest napisane jakby to byl ten program. ma ktos moze jakies screeny czy opis jak to odpalic?

To jest normalne. Wybierasz without SCSI support i wciskasz enter. Tu masz instrukcję: http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html