Dziwne zdarzenie podczas przeglądania sieci -trojan

Witam.

Wczoraj wieczorem, przeglądałem zdjęcia na google i po kliknięciu w pewien odnośnik do zdjęcia wyłączył mi się firefox i wyskoczył komunikat po angielsku. “Masz podejrzenie wirusa, sprawdź tego wirusa.” -coś w tym stylu, po naciśnięciu krzyżyka przeniosło mnie w miejsce, które przypominało Mój Komputer w WinXP (ja mam viste) i na samym dole szybko przeleciał pasek pobierania a nad nim były widoczne nazwy w stylu yyy.trojanxxx.zzz nie zdążyłem niestety przeczytać. Potem włączyłem firefoxa i wszystko było normalnie. Avira, której używam nie zareagowała w ogóle.

Nie wiem co to mogło być, ale myślę, ze coś dostało mi się na komputer.

Logi:

OTL Extras.txt - http://wklej.to/5Hvx

OTL otl.txt - http://wklej.to/wmj2

GMER - http://wklej.to/CpKB

Wyświetliło ci się “okno Windowsa XP” - mi i moim znajomym też się takie coś kiedyś wyświetliło (a mam Windows 7) - tego typu strony namawiają do zakupu/pobrania fałszywego programu antywirusowego w celu “usunięcia tego wirusa” itp. takie okna wyświetlają się w przeglądarce internetowej , a więc to nie jest “mój komputer” a jedynie strona internetowa. Pasek który widziałeś to była najprawdopodobniej animacja “skanowania twojego systemu” :stuck_out_tongue: Raczej jak nic “ręcznie” nie pobierałeś to nie masz się czym przejmować… Możesz ewentualnie dla pewności przeskanować komputer swoim antywirusem.

Tu mnie pocieszyłeś, wszystko działo się tak szybko, że nie widziałem czy to przeglądarka czy okno aplikacji… :smiley:

Jednak osoby znające się na logach prosiłbym o przejrzenie, pewności nie mam że mój komputer jest czysty :wink:

Normalnie to okno jest uruchomione jak każda inna strona internetowa - moja znajoma nie wiedziała co to jest i czekała około 20 minut (w tym czasie jeszcze instalowała program), aż zobaczę to okno team viewer’em, w tym czasie komputer chodził normalnie. Podczas czekania w to okno było uruchomione w przeglądarce i nic podejrzanego się nie działo - był właśnie wygląd XP (mój komputer), na środku jedna partycja i pełny pasek ładowania, a pod tym “Pobierz za darmo (nazwa programu) i usuń wirusa (nazwa wirusa)”, dodam jeszcze, że wszystko było po angielsku a ona ma polską wersję XP :slight_smile: Okno tak szybko się wyłączyło, bo zapewne wystąpił jakiś błąd Firefox’a (bo jedno okno się zamknęło i drugie otworzyło). A jeśli chcesz mieć pewność, że nic ci nie weszło do komputera to przeskanuj go.

No dobra, dzięki.