Dziwne zdarzenie podczas przeglądania sieci -trojan


(Xwilczur) #1

Witam.

Wczoraj wieczorem, przeglądałem zdjęcia na google i po kliknięciu w pewien odnośnik do zdjęcia wyłączył mi się firefox i wyskoczył komunikat po angielsku. "Masz podejrzenie wirusa, sprawdź tego wirusa." -coś w tym stylu, po naciśnięciu krzyżyka przeniosło mnie w miejsce, które przypominało Mój Komputer w WinXP (ja mam viste) i na samym dole szybko przeleciał pasek pobierania a nad nim były widoczne nazwy w stylu yyy.trojanxxx.zzz nie zdążyłem niestety przeczytać. Potem włączyłem firefoxa i wszystko było normalnie. Avira, której używam nie zareagowała w ogóle.

Nie wiem co to mogło być, ale myślę, ze coś dostało mi się na komputer.

Logi:

OTL Extras.txt - http://wklej.to/5Hvx

OTL otl.txt - http://wklej.to/wmj2

GMER - http://wklej.to/CpKB


(Pcziomal) #2

Wyświetliło ci się "okno Windowsa XP" - mi i moim znajomym też się takie coś kiedyś wyświetliło (a mam Windows 7) - tego typu strony namawiają do zakupu/pobrania fałszywego programu antywirusowego w celu "usunięcia tego wirusa" itp. takie okna wyświetlają się w przeglądarce internetowej , a więc to nie jest "mój komputer" a jedynie strona internetowa. Pasek który widziałeś to była najprawdopodobniej animacja "skanowania twojego systemu" :stuck_out_tongue: Raczej jak nic "ręcznie" nie pobierałeś to nie masz się czym przejmować... Możesz ewentualnie dla pewności przeskanować komputer swoim antywirusem.


(Xwilczur) #3

Tu mnie pocieszyłeś, wszystko działo się tak szybko, że nie widziałem czy to przeglądarka czy okno aplikacji... :smiley:

Jednak osoby znające się na logach prosiłbym o przejrzenie, pewności nie mam że mój komputer jest czysty :wink:


(Pcziomal) #4

Normalnie to okno jest uruchomione jak każda inna strona internetowa - moja znajoma nie wiedziała co to jest i czekała około 20 minut (w tym czasie jeszcze instalowała program), aż zobaczę to okno team viewer'em, w tym czasie komputer chodził normalnie. Podczas czekania w to okno było uruchomione w przeglądarce i nic podejrzanego się nie działo - był właśnie wygląd XP (mój komputer), na środku jedna partycja i pełny pasek ładowania, a pod tym "Pobierz za darmo (nazwa programu) i usuń wirusa (nazwa wirusa)", dodam jeszcze, że wszystko było po angielsku a ona ma polską wersję XP :slight_smile: Okno tak szybko się wyłączyło, bo zapewne wystąpił jakiś błąd Firefox'a (bo jedno okno się zamknęło i drugie otworzyło). A jeśli chcesz mieć pewność, że nic ci nie weszło do komputera to przeskanuj go.


(Xwilczur) #5

No dobra, dzięki.