Dziwne zjawisko z głośnikami 5.1 ;)

Witam. Od roku mam zestaw głośników 5.1 Creative P5800 i karte dźwiękową Sound Blaster Live! Player 5.1 Digital I od nowości nie gra mi centralny głośnik. Wyjaśnie co i jak :stuck_out_tongue:

  1. Głośniki są w 100% sprawne bo sprawdzałem, wiec wina leży po stronie karty.

  2. Mam też zintegrowana dźwiękówke 5.1 i na niej wszystkie głośniczki grały, tylko że jak to na zintegrowanyc dźwięk bez rewelacji…

  3. Był u mnie kumpel ze swoją kartą Sound Blaster Live! 24-bit włożyłem ją zainstalowałem, i wszystko pięknie grało

  4. a) Na orginalnych sterownikach Sound Blastera, centralny głośnik działał tylko w programie Power DVD w filmach 5.1 (po odpowiednim ustawieniu) A poza programem cisza.

b) Jak w sterownikach jest test głośnikach, to w teście normalnie działa ten centralny, czyli jest sprawny :]

c) Tam była taka jakaś opcja żeby przełączyć tylko na wejście jakkieś tam, i własnie po przełączeniu Centralny działał (ale cicho) a reszta znowu cisza :expressionless:

  1. Aktualnie mam stery KxProject, dla lepszego dźwięku i tutaj to wogóle nic nie ma, Ustawiłem na 5.1 a i tak cisza. Dialogów w filmach nie ma (bo powinny być w centralnym) itd, to co ma być słychać w centralnym głośniku to nie słychać.

  2. Przed chwilą bawiłem się wtyczkami, i włążylem centralny w inne wejście na karcie i grał, a włożyłem przednie do centralnego wejscia i cisza :expressionless:

  3. Karte w servisie wymieniałem 2 razy, niby dali nową karte, ale dalej nic…bez zmian

  4. Mój kuzyn ma identyczny zestaw, te same głośniki i karta, a mu wszystkie głosniki grają :expressionless:

  5. W ustawieniach windowsa itd, mam wszystko ustawione na 5.1 (ciemny nie jestem :P)

Wnerwia mnie już to wiec pisze tu…

NIkt ze znajomych nie wie co jest grane, pytałem informatyka i powiedział że to dziwne.

Według mnie to felerna karta.

Co Wy na to ??

Pozdrawiam

Spotkałem się z poradą, sugerującą włączenie

w Creative Play Center tzn. ON przy funkcji cmss.

Znajdziesz ją po zminimalizowaniu obrazu Playera

i po rozwinięciu panela do klawiatury numerycznej

Tu masz zdjęcie

Sam jak kupiłem swoje T5900 w czerwcu miałem taki problem.

CMSS możesz włączyć ale nie polecam, bo wtedy on obcina dźwięk z tylnich satelit i wydają one szczególnie w filmach bardzo cichy i nie precyzyjny dźwięk.

Kartę mam taką samą i nie jest to absolutnie jej wina , z resztą te rzeczy się z reguły nie psują więc nie martwił bym się o nią.

Jest taki trik, podłącz wszystko jak należy i wyciągnij pomarańczową wtyczkę z subwoofera , pomaga na 100%.

Ja tak mam, a nie używam często gier więc mi to nie przeszkadza, a przy okazji dźwięk jest pełny na każdym głośniku.

Musisz tylko wejść w stery od karty a dokładnie w Creatve EAX console…Najlepiej wejść w mixer creative-a a później na dole wybrać EAX console… Wchodzisz w opcje CMSS 3D i robisz tak jaktu, pitch na środek i zaznaczona opcja Stereo Surround , powinno śmigać

Wątpię żeby mu się to udało na sterach do Sound Blaster Live! Player 5.1 Digital.

Masz racje :] W sterach to playera 5.1 nie ma takich opcji…Bo to bardzo stara karta, i ma mało funkcji (EAX tylko 1.0 - w większosci gier wogóle i tak nie da sie włączyć) Po za tym ten Cmss jest też tylko w nowszysch kartach…

Heh działa :smiley: Tylko że wtedy już sterowniki nie mają kontroli nad subwooferem i centralnym głośnikiem. I jak mialem super ustawienia basu, to teraz jest on płytki i samo dudnienie, a centralny gra jak wszystkie glośniki, a powinien być najgłośniejszy :slight_smile:

Po za tym działa o tylko pozornie…Jest dźwięk bo jest, ale gdy włączyłem film DVD i ustawiłem w programie na system 5.1 to nie było słychać tego co powinno być w centralnym czyli Dialogów…

Więc spowrotem podpiołem pomarańczową wtyczke, i chyba kiedyś zmienie tą dźwiękówke, a teraz jeszcze poszukam jakiś sterowników innych…