Dziwne zmiany na dobrychProgramach

Witam, jestem czytelnikiem dobrychProgramów już jakiś ładnych kawałek czasu i zawsze chwaliłem sobie pracę jaką wykonywała redakcja, tutaj szczególnie muszę wymienić Docent’a, który świadczył nawet pomoc doraźną.

Ostatnio jednak zdziwiło mnie pojawienie się tzw. “felietonów” na stronie głównej - kiedyś były one wspominane w newsie i wyraźnie było zaznaczone, że to felieton.

Ja wiem, że nie jesteście organizacją charytatywną i żyjecie z reklam, ale czy musi to oznaczać spadek wartości merytorycznej portalu?

Przez ‘felietony’ coraz częściej zaczynam postrzegać Was jako tzw. faktoid - są strasznie subiektywne, często nakręcają oglądalność przez lekkie naginanie prawdy i pojęć.

Oczywiście wiem, że istnieje możliwość filtrowania treści na stronie głównej, ale nie chcę stracić potencjalnego felietonu.

Pozdrawiam GioWDS

Cóż, niestety komercjalizacja dotyka w dzisiejszych czasach dosłownie wszystkiego, dlaczego dobreprogramy miałyby być wyjątkiem? Nikt nie każe Ci czytać tych felietonów, jeśli powodują u Ciebie takie skoki ciśnienia to je zwyczajnie ignoruj :slight_smile: Ja wchodzę na tą stronę głównie dla forum i sprawdzania, czy aby nie wyszły jakieś uaktualnienia programów lub nowy ciekawy soft, raczej średnio mnie interesuje co widnieje na stronie głównej.

Kilka dni temu, z okazji 9-tej rocznicy DP.życzyliśmy Redakcji sukcesów.Ale nie łudżmy się,to nie te DP sprzed kilku lat.Odeszło sporo wartościowych,kompetentnych ludzi.Coraz rzadziej pojawia sie Moderator,który upominał dyslektyków,a może po prostu leni.Dziś pojawiły się aktualizacje Windowsa…DP nic o nich nie wspomina.Prosze Państwa,chcemy pomagać bez wzlgędu na punkty za posty.Liczymy na powrót do dobrych tradycji…

Zgodzę się. Felietony na głównej mnie też denerwują. Strona główna to miejsce właściwe dla aktualności, nie dla felietonów. Nie po to wchodzę na główną, aby poczytać czyjeś opinie. Od tego jest blog.

Więc traktuj je jako felietony, a nie newsy; bierz poprawkę na to, że to opinia jednego człowieka (felietonisty). Nie są to publikacje o d… Maryni, więc lepiej niech sobie będą na głównej niż na blogu, na który nie każdy zagląda. Jak coś jest na głównej stronie, to trudno to przeoczyć; sam piszesz, że nie chciałbyś “stracić potencjalnego felietonu”. Ja też nie.

@Ostatni Mohikanin - chodziło mi raczej o dbanie o poprawność tytułu (to czego wymaga się od użytkowników na forum).

Idąc dalej, kliknij raz, że chcesz widzieć Newsy i dalej 4 literki blade bo nie da się tego w prosty i intuicyjny sposób cofnąć.

chcecie czytać same newsy bez felietonów to włączcie widok jedynie dla aktualności, zmianę możecie wykonać w dolnym prawym rogu głównej strony

polecam dobranoc;p

No tak, ale dlaczego to samo ma widzieć przypadkowy user wchodzący na DP? Moim zdaniem to obniża poziom, rzetelność vortalu. Co do bloga, to kiedy będę miał więcej czasu, napiszę chyba własny CSS, bo tego co jest teraz, nie da się czytać.

Fakt, blog jest trochę przekombinowany, ale da się przeżyć - na początku mi się podobał, ale teraz kilka niedoróbek wychodzi (btw: jak teraz sprawdzić UserAgenta autora komentarzu?). To, co się dzieje na stronie głównej przemilczę, portal traci przez coś takiego bardzo wiele i jak coś to niestety, trzeba będzie zmienić źródło wiedzy :smiley:

DP obniżyły ostro poziom z tymi felietonami na siłę atakujacymi Adroida i do tego pisanymi w strasznie żałosnym stylu. Win$hit płaci wam za czarny PR w kierunku konkurencji? Opanujcie sie, niech sobie Tomek B. pisze te wypociny u siebie na blogu a nie na głównej stronie portalu. :?

surge , czy przychodząc do kogoś do domu dyktujesz właścicielowi, gdzie ma cię podjąć kawą w gościnnym czy w kuchni ??

Nie podobają ci się felietony Tomka, po prostu omijaj je szerokim łukiem.

Co mi się zdaje, że gdyby tag “Felieton” zamienić na “News” i wyciąć parę najbardziej subiektywnych spostrzeżeń autora, to by nikt na rzekomo obniżony poziom nie narzekał i przyjmował taki newsofelieton jako prawdę absolutną.

Twoje porównanie jest zupełnie nietrafione, a taki tok myślenia nie na miejscu. Ten portal (jak i każdy inny) istnieje tylko i wyłącznie dzięki użytkownikom i to użytkownicy decydują o jego losie a nie jakiś jeden ktoś o wybujałym ego. Chyba nie musze podawać przykładów stron, portali i w ogóle firm które upadły/straciły znaczną część zysków gdy przestały się liczyć z opinią swoich użytkowników? A chyba fakt, że 80% komentarzy pod felietonem że “koleś trolluje i pisze zwyczajne bzdury” to jasny sygnał że większość tego czytać nie chce.

  1. Nie wiem, dlaczego niektorzy są tacy nadęci i spięci (nie, surge , nie piszę konkretnie o Tobie). Święta idą, zaraz Nowy Rok, wyluzujcie trochę.

  2. Felietony pisze nie tylko Tomek.

  3. Nie wiem, surge , dlaczego tak denerwują cię ataki na Androida, skoro sam o innym sofcie/producencie piszesz “Win$hit” ? Dostrzegasz paradoks ?

  4. http://pl.wikipedia.org/wiki/Felieton - to link do opisu felietonu. Siłą rzeczy są subiektywne, bo to punkt widzenia autora, z którym można, ale nie trzeba się zgadzać.

Owszem masz rację, ale też z drugiej strony jest praca i zaangażowanie innych, bez której cały portal był by również niczym. A frontalna krytyka zamiast motywować do dalszej pracy, potrafi nieźle zniechęcić …

Hmmm, ja to rozumiem tak: urzędnik jest dla klienta, a nie klient dla urzędnika.

Różnica polega jednak na tym, że nikt mnie lub innych userów nie zmusza aby tu być. Idąc Twoim tokiem myślenia wychodzi na to, że portal zanikłby, gdyby nie użytkownicy. Myślę , że nie masz o co się martwić.

Czy gdyby umieścić słowo “felieton” pod tytułem, obok autora, czy też złotą czcionką na środku artykułu i nie zmieniając treści tegoż artykułu, dalej uważałbyś, że jest mniej merytoryczny?

Jeśli chodzi tylko o słowo “felieton” to uważam, że się po prostu czepiacie.

Nie znaczy to, że powinny być publikowane jako newsy. Nawet z dopisanym tagiem “Felieton”.

A niby dlaczego nie??

Zdanie paru malkontentów??

Dziwne dlaczego blogerzy od razu podnoszą larum, dlaczego ich wpisu nie ma stronie głównej bloga, a felietonistom chce się takie prawo odebrać.

Może (ale tu mogę się mylić - nie siedzę w ich głowach) w zamyśle autorów news to sucha informacja o pewnych rzeczach czy zdarzeniach, natomiast felieton to osobiste przemyślenia autora (często złośliwe, ale właśnie to zmusza do myślenia).

Ja wpisów z bloga nie widziałbym w roli newsów na vortalu. To, że ktoś raz o czymś takim wspomniał, nie znaczy, że miał rację.

Zgoda, dlatego też felietony nie powinny trafiać na stronę główną w roli newsów. Po prostu nimi nie są. To tak jakby jako news wstawić jakiś program do pobrania.

Wspominałem już gdzieś o tym, ale nadal nie dostałem odpowiedzi. Dlaczego z DP zniknął artykuł “Internet Explorer a nowoczesne przeglądarki - mity a fakty” (nie cytuję tytułu dosłownie)? Bez wątpienia można powiedzieć, że wpłynął on na sytuację na rynku przeglądarek w Polsce, tak więc wypadałoby go zachować.