Dziwne znaki na monitorze i restarty komputera

Czesść, piszę w sprawie kompa, może Wy mi pomożecie… a mianowicie niedawno zakupiłem nowy dysk, po miesiącu użytkowania, a dokładniej dzisiaj, włączyłem sb film na yt, i nagle kompa ścięło, w głośnikach dzwięk jakby “ufoludki”, a obraz się ściął i raz na pół mniuty się odcinał i znowu ścinał, więc postanowiłem zrestartować kompa, po restarcie w menu włączania się kompa (czarny ekran i te literki) nagle litery zmieniły się na jakieś *** arabskie chińskie mongolskie, sam nie wiem jakie, i zniknęły, win się ładuje i po ładowaniu win7 komp się resetuje i tak w kółko…

W kompie mam 2 dyski, jeden z win 7 drugi z plikami, po odłączeniu dysków nadal to samo ***, po wlożen dysku z win7 do siostry kompa win7 sie łduje i po zniknięciu ikonki jest reset(tak jak u mnie), lecz literki u siostry normalne.

Po zainstalowaniu win7 na tym dysku z plikami, pod koniec instalacji wyskoczył blue screen i znów to samo co na początku…

http://static.pokazywarka.pl/i/5469500/560062/20141224-161101.jpg

http://static.pokazywarka.pl/i/5469500/905715/20141224-172215.jpg

O co kaman w tym.kompie? Poszla płyta główna? Czy co? Jak to sprawdzić? Za wszelkie rady z góry dziękuję.

___________________________________________________________________________________________

Wygwiazdkowanie jednej litery w słowie nie czyni z wulgaryzmu akceptowalnego słowa. Kolejne takie kwiatki będą skutkować odpowiednim prezentem regulaminowym.

masterowns8 , na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) - wyedytować swój post. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wygląda na uszkodzoną kartę graficzną. Jeśli nie czujesz się na siłach aby zakupić i samodzielnie ją wymienić zanieś komputer do jakiegoś serwisu.

Na siłach jestem wymienić, ale przez kartę może komputer tak świrować? Mam zintegrowaną w płycie głównej, więc odepnę moją, a podepnę się pod zintegrowaną, i dam znać.

Nie sądziłem, że karta graficzna może tak namieszac, podpiąłem monitor pod zintegrowaną i wszystko hula, także dziękuję za odpowiedz;) temat do zamknięcia.