Dziwne znaki przy wydruku z pdf'u


(Jj121) #1

Witam!

Jak drukuje z niektórych pdf'ów to to zamiast tekstu pojawiają się "krzaki". Problem ten pojawił się jak przesiadłem się z Win Visty na 7.

Do otwierania pdf'ów używam najnowszego Acrobat Reader, a moja drukarka to Samsung ML-1640. Mam zainstalowane najnowsze sterowniki, ponowne ich zainstalowanie nic nie dało. Co to może być ?


(Kmazur) #2

"krzaki" to znaki zamiast liter czy może lecą one całymi wierszami? w tym drugim przypadku to byłby wydruk kodu, który trafia do drukarki

w acrobacie jest opcja "drukuj jako obraz", możesz spóbować jej użyć do druku takich plików


(Jj121) #3

Użycie funkcji drukuj jako obraz nic nie daje.

Czasem zamieni tylko kilka znaków, czasem cały dokument.

Przykład:


(Monczkin) #4

jj121 , proszę nazwać temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Popraw proszę grafikę w poscie. Przeczytaj ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978


(prazio) #5

Witam,

Mam podobny problem z drukarką przy dokumentach pdf.

Mianowicie przy użyciu drukarki sieciowej Ricoh1080 zamiast poprawnej czcionki wypisuje mi krzaki....

Ten sam dokument w komputerze obok drukuje ok.

Skasowałem i zainstalowałem na nowo sterowniki drukarki. To samo zrobiłem z AdobeAcrobate - pojawiła się nowa wersja która nic nie wniosła. Drukowałem jako mapę bitową i nic nie dało.

Kto wie jak rozwiązać ten problem?


(Drobok) #6

Zapewniam cię że moderator owego posta wywali. Co do problemu. To drukarka sieciowa, czy udostępniona, na drugim komputerze, a może drukowałeś na innych drukarkach ??

Zakładając że drukarka sieciowa lub udostępniona przez inny komputer wtedy skopiuj sterownik z drugiego komputera. Readera również, sprawdź właściwości wydruku czy są takie same na drugim komputerze. Tak samo ustawienia drukarki w sterowniku.

Jeśli drukarka jest tylko na twoim komputerze to podłącz do komputera sąsiada i sprawdź czy tekst jest poprawny. Jeśli nie to poszukaj innego sterownika, jeśli tak to skopiuj sterownik. I readera. Sprawdź również ustawienia wydruku jak i drukarki. Ustaw wszystko jak u sąsiada.

Podaj więcej informacji to pomyślimy. Przede wszystkim sterownik, czy błąd gdzieś indziej występował, czy inne pdf drukuje poprawnie, czy drukuje poprawnie inne dokumenty, sprawdź stronę testową.


(Jj121) #7

U mnie pomogła zmiana programu na Foxit Reader. Wszystko drukuje się z niego poprawnie. Problem widocznie tkwi w samym Acrobat Readerze.