Dziwne znaki przy wydruku z pdf'u

Witam!

Jak drukuje z niektórych pdf’ów to to zamiast tekstu pojawiają się “krzaki”. Problem ten pojawił się jak przesiadłem się z Win Visty na 7.

Do otwierania pdf’ów używam najnowszego Acrobat Reader, a moja drukarka to Samsung ML-1640. Mam zainstalowane najnowsze sterowniki, ponowne ich zainstalowanie nic nie dało. Co to może być ?

“krzaki” to znaki zamiast liter czy może lecą one całymi wierszami? w tym drugim przypadku to byłby wydruk kodu, który trafia do drukarki

w acrobacie jest opcja “drukuj jako obraz”, możesz spóbować jej użyć do druku takich plików

Użycie funkcji drukuj jako obraz nic nie daje.

Czasem zamieni tylko kilka znaków, czasem cały dokument.

Przykład:

http://img33.imageshack.us/img33/4809/63594048.jpg

jj121 , proszę nazwać temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Popraw proszę grafikę w poscie. Przeczytaj ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Witam,

Mam podobny problem z drukarką przy dokumentach pdf.

Mianowicie przy użyciu drukarki sieciowej Ricoh1080 zamiast poprawnej czcionki wypisuje mi krzaki…

Ten sam dokument w komputerze obok drukuje ok.

Skasowałem i zainstalowałem na nowo sterowniki drukarki. To samo zrobiłem z AdobeAcrobate - pojawiła się nowa wersja która nic nie wniosła. Drukowałem jako mapę bitową i nic nie dało.

Kto wie jak rozwiązać ten problem?

Zapewniam cię że moderator owego posta wywali. Co do problemu. To drukarka sieciowa, czy udostępniona, na drugim komputerze, a może drukowałeś na innych drukarkach ??

Zakładając że drukarka sieciowa lub udostępniona przez inny komputer wtedy skopiuj sterownik z drugiego komputera. Readera również, sprawdź właściwości wydruku czy są takie same na drugim komputerze. Tak samo ustawienia drukarki w sterowniku.

Jeśli drukarka jest tylko na twoim komputerze to podłącz do komputera sąsiada i sprawdź czy tekst jest poprawny. Jeśli nie to poszukaj innego sterownika, jeśli tak to skopiuj sterownik. I readera. Sprawdź również ustawienia wydruku jak i drukarki. Ustaw wszystko jak u sąsiada.

Podaj więcej informacji to pomyślimy. Przede wszystkim sterownik, czy błąd gdzieś indziej występował, czy inne pdf drukuje poprawnie, czy drukuje poprawnie inne dokumenty, sprawdź stronę testową.

U mnie pomogła zmiana programu na Foxit Reader. Wszystko drukuje się z niego poprawnie. Problem widocznie tkwi w samym Acrobat Readerze.

a ja miałem podobny przypadek wczoraj, i to było spowodowane uszkodzeniem pliku PDF, i plik pobrany ze strony laboratorium był czytelny, ale drukował krzaczki, wysłałem mailem na pocztę i otwarłem plik na laptopie w programie Foxit Reader, ale nie mogłem się z lapka połączyć z drukarką, więc w programie foxit reader przedrukowałem plik i zapisałem z inna nazwą, i znów odesłałem go w poczcie, i pobrałem na PC i wydrukowałem, i wydrukował się porawnie, i próbowałem ponownie wydrukować ten plik źródłowy, i znowu krzaczki, stąd wniosek, że jest coś nie tak nie z drukarką, a z plikiem wysyłanym na drukarkę