Dziwne zużycie GPU

Zawiozłem komputer do serwisu, dwa dni i wymienili mi układ chłodzący(tak napisali) i zaktualizowali BIOS’a. Odebrany laptop działa bez zarzutu.

Pozdrawiam

Hej,

:arrow: A jak wyglądają obecnie temperatury przy maksymalnym obciążeniu procesora i w czasie wyświetlania pulpitu?

:arrow: Sprawdź też, czy przypadkiem nie jest zmniejszone taktowania procesora, bo i z taką “naprawą” się kiedyś spotkałem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

koło 40 stopni idle i 80-84 max load… OCCT przy 100% pokazywał 81 stopni, ale w HW(niekoniecznie podczas OCCT PowerSuply test) doszło do 84 jeden core.

A propos taktowania, to nie wiem, czy coś się zmieniło, bo nie wiem, ile było… i nie wiem, ile jest :smiley:

Hej,

W stanie spoczynku temperatura jest OKI, w stresie i tak jeszcze nieco za wysoka. Dlatego warto to śledzić w miarę na bieżąco. Gdy temperatura będzie się podwyższać, obowiązkowo czyszczenie radiatora sprężonym powietrzem. :slight_smile:

Proste - sprawdź przy pomocy CPU-Z, Speccy czy CoreTemp. Porównaj wartości z tym, jakie powinno być oryginalne taktowanie procesora - i będziemy wiedzieć, czy serwis nie robi przypadkiem w balona. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2272991

Mój komputer to MSI GT683 - DXR 629 PL…

Jakbyś mógł, to powiedz mi, proszę, na co mam patrzeć i wytłumaczyć, co jest ważne i ile powinny wynosić wartości :-). Jestem laikiem, ale chętnie się czegoś dowiem :slight_smile:

Pozdrawiam Barbatian

Hej,

W takim przypadku wystarczy porównać, jakie taktowanie ma procesor z tym, co na jego temat podaje producent. Na screen’ie, który wykonałeś, widać, że procesor to Intel Core i7-2670QM, który w systemie taktowany jest - gdy nie jest w stanie idle - z prędkością 2,2 GHz. Zgadza się to z informacjami z tej strony Intel’a: 2,2 GHz w czasie normalnego użytkowania oraz 3,1 GHz w trybie turbo. Ogólnie jest więc ok, a moje przypuszczenia względem serwisu okazały się bezpodstawne. :lol:

Pozdrawiam,

Dimatheus

No to jestem mądrzejszy o kolejną informację ;-). Dziękuję bardzo za wsparcie i naukę oraz za szybkość odpowiedzi :-).

Pozdrawiam Barbatian

Hej,

Drobiazg.

Pozdrawiam,

Dimatheus