Dziwnie muli gra

Witam! Mam taki problem. Mam już trochę starego kompa (5 lat). Grałem jakieś 2 lata temu w GTA San Andreas i nic mi nie muliło. Dało się grać i w ogóle grafika cud miód. :twisted: A teraz jak włączam grę, że jak chce wsiąść do na tego BMX-a co stoi na początku to tak tnie, że od razu odechciewa się grać. :evil: Jak się ruszam to po prostu jeden krok = 3 sekundy. Oto mój komputer:

Płyta główna: ASRock G Pro

Procesor: Intec Celeron 2000 MHz

RAM: 256 DDRAM SpecTek

Karta graficzna: nVIDIA GeForce4 MX 400 64 MB

Może mam coś nie tak ze sterownikami. Kiedyś to chodziło, a teraz tylko jak ustawie na minimalne ustawienia. Albo może muszę coś dokupić bo się coś zwaliło. Z góry dzięki :wink:

PS: Robiłem formata i jest to samo.

Zainstaluj starsze sterowniki i sprawdź w nich ustawienia szczegółów. Ramu musiałbyś jednak trochę dokupić :wink:

Dokup ramu do 512 i grafę wymień coś z serii 5 i 6, choć na twoim miejscu zbierałbym na nową platformę.

#up

Ułamki…

Z Twoją kartą najlepiej powinny działać stery w wersji 53.03.

Mam zamiar dokupić 1 GB RAMU. Myślicie, że to pomoże?? Jak nie to jeszcze dokupię jakąś kartę. Tylko nie wiem dlaczego się tak dzieje, bo 2 lata temu grałem normalnie. A co do sterowników to mam najnowsze do karty graficznej.

UP: Zaraz sprawdzę

No właśnie, dlatego muli :smiley: Najnowsze są optymalizowane pod najnowsze karty.

Ok już pobieram sterowniki. Jak pomoże to będę Ci bardzo wdzięczny. :smiley:

po pierwsze za mało ramu na gre minimalne wymagania sprzętowe tej gry to 384 + mb ramu. Najlepjej 512. No więć do tych 256 dołóż jeszcze jeszcze jedną kość 256 i będziesz miał 512 :smiley: . Ramy masz zapewne DDR DIMM do więc koszt to ok. 20-35 zł. Polecam Goodram 256 mb ram 400 mhz

wcale nie pakuj się w tego kompa - to nieopłacalne

sprzedaj to co masz i dozbieraj do 1000zł

Z tymi sterownikami nie pomogło, ale spróbuję z tymi co mam na dołączonej do niej płycie. Dokupię ten RAM, tylko nie wiem czemu 2 lata temu nic nie cieło, a nic przez ten czas z kompem nie robiłem. Choć nie raz chyba podkręcałem kartę, ale to nic nie dało.

A czy odinstalowałeś wcześniej te najnowsze i usnąłeś katalog NVIdia? A następnie zrestartowałeś kompa i dopiero potem zainstalowałeś te starsze?

Skąd usunąć ten katalog??

Standardowo w głównym katalogu dysku C.

Gdzieś czytałem, że dobre bedą też 56.72. Ale narazie sprawdze to co ty mi napisałeś.

W dniu 26.06.2008 , o godzinie 14:03 został dopisany post przez pawelbpl

Zrobiłem to co mówiłeś ale nic nie dało. Spróbuję z tymi 56.72.

Oczyść CCleaner, powyłączaj nie potrzebne procesy, zmniejsz liczbę detali, zdefragmentuj dysk/i.

Napisałem że robiłem format to chyba nic nie mam w systemie. A co do ustawień gry to nawet przy najmniejszych ustawieniach gra tnie

W dniu 26.06.2008 , o godzinie 18:43 został dopisany post przez pawelbpl

Wie ktoś jak przywrócić kartę graficzną do ustawień fabrycznych, bo kiedyś ją podkręcałem i może to przez to. :?

W dniu 26.06.2008 , o godzinie 21:20 został dopisany post przez pawelbpl

Pomoże ktoś??

W dniu 27.06.2008 , o godzinie 8:16 został dopisany post przez pawelbpl

Aha, chciałem powiedzieę, że mam oryginalną wersję i może to coś pomoże.

Jeżeli podkręcałeś kartę programem typu Riva tunner to po reinstalacji systemu ustawienia automatycznie sie resetują, innymi słowy “podkręcenie” działa do czasu obecności programu do podkręcania w systemie. Podejrzewam, że w ciągu 2 lat pewnie już przynajmniej raz przeinstalowałeś system?

Na pewno z 4 razy jak nie więcej.

W dniu 27.06.2008 , o godzinie 19:58 został dopisany post przez pawelbpl

Masz jakiś pomysł??

W dniu 28.06.2008 , o godzinie 7:56 został dopisany post przez pawelbpl

Zaszła pewna pomyłka. Ja mam kartę graficzną GeForce4 MX 440, a nie GeForce4 MX 400. Sorry :?

W dniu 28.06.2008 , o godzinie 18:12 został dopisany post przez pawelbpl

Wiem, że to na pewno nie chodzi o RAM bo kupiłem 1 GB i nic nie dało.

Miałem tak samo zmienienie rozdzielczości pomogło…