Dziwnie niska szybkość pobierania plików

Witam.
Na wstępie tylko powiem, że jestem trochę laikiem w tych sprawach.

Problem jest następujący:
Nie bardzo rozumiem czemu, mimo prędkości pobierania mojego internetu tj. około 7Mb/s, wszystkie pliki, które pobieram, ściągają się ze znacznie mniejszą prędkością ok. 850-800 Kb/s.
Mniej-więcej tyle mam ciągle:
95685
Dodam że chodzi mi tu głównie o pobieranie ze Steam, ale na innych launcherach tak samo się dzieje.
(zmiana ustawień steam nie pomaga, sprawdzałem.)


Na początku myślałem, że to może być wina serwera, więc spróbowałem pobrać coś w godzinach nocnych (2-3 am), ale nic to nie dało.
Any Ideas?

PS: Jestem świeżo po przeprowadzce z Plusa w którym drażniły mnie limity transferu. Jednakże wtedy steam spokojnie pobierał, przy świeżym pakiecie oraz godzinach nocnych, z prędkością 2-3 Mb/s.

Hej,

Zauważ, że na obu obrazkach masz różne jednostki - na pierwszym masz mega bity, a na drugim kilo bajty. Jeden bajt to 8 bitów. Stąd wniosek, że ściągasz niemal z maksymalną prędkością. Wielkość litery B ma jednak znaczenie. :slight_smile:

Pozdrawiam,
Dimatheus

4 polubienia

6,84 Mb (mega bitów) to 6840 Kb (kilo bitów). Jeden bajt jak napisał kolega to 8 bitów. Więc 6840 dzielone przez 8 daje wynik 855 KB (kilo bajtów). Więc pobierasz z prawidłową prędkością jak na łącze do 7 Mb/s Pamiętaj, że mega bity to nie to samo co mega bajty. Mega bity zapisujemy małą literką “b”. Mega bajty wielką “B”. :slight_smile:

1 polubienie

Dziękuje za wyjaśnienie, potrzebowałem właśnie takiej odpowiedzi.
“Jak krowie na rowie”. :sweat_smile:

1 polubienie