Dziwnie objawiajacey sie problem z Windows 8 - brak wszystkich "napisow"

Cześć. Mam bardzo dziwny problem z moim komputerem. Od paru dni na wszelkich ekranach “systemowych” (mam tu na myśli np ten podczas zamykania systemu, wykonywania operacji przywracania, instalowania aktualizacji itp) nie ma żadnych napisów a pojawia się tylko “animacja pracy” (czyli obracajace sie w kolko kropki). Np. po klikieciu “zamknij system” pojawia mi sie niebieski ekran na którym widać ww. animacje ale napisu "zamykanie systemu już nie ma (animacja nie jest na srodku wiec “miejsce” na napis jakby jest, ale jego samego nie widać). Przy przywracaniu systemu jest tak samo. Mam nadzieje, że wyjasnielem to w miare jasno bo problem jest faktycznie nietypowy. Czy to jest coś co powinno niepokoić.

Mam nadzieje, że wyjasnielem to w miare jasno

prawie Ci wyszło :smiley: dla mnie to jak gadka o ufo lub lądowaniu na księżycu. Myślę, że widzisz problem gdzie go nie ma.

Nie byłbym pewien bo jednak skoro z dnia na dzień zmienia się to jak system się zachowuje (nawet jeśli dotyczy to tylko “wizualiów”) to nie jest to chyba normalna rzecz?

A żeby było jaśniej - obrazek poglądowy. Wzięty z netu obrazek przedstawiający ekran zamykania systemu - napisu zaznaczonego czerwoną obwódką u mnie nie ma i podobnie jest na każdym analogicznym ekranie systemowym.

Link do obrazu: https://i.imgur.com/px3O2pE.png

Nie wiem, czy problem jest istotny.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to naprawa systemu z płyty/pena z systemem.