Dziwnie wyświetlana grafika

Właściwie nie jestem pewien na 100%, czy wybrałem dobry dział, ale mój problem dotyczy grafiki, więc zdecydowałem się pisać tu ;).

Tyle względem wstępu, a teraz chciałbym prosić o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu: otóż od pewnego czasu dziwnie wyświetlają mi się różne grafiki na stronach internetowych. Z tego co zapbserwowałem są to tylko pliki .gif, choć nie sprawdzam rozszerzenia każdego pliku. Poniżej zamieszczam 2 przykładowe screeny:

dziwna_grafika.PNG

dziwna_grafika2.PNG

Może zna ktoś rozwiązanie mojego problemu, bardzo bym prosił o pomoc. Dziękuję z góry ;).

A tak ogólnie to w czym problem? Wdg. mnie wszystko wyświetla się normalnie :slight_smile:

Nie widzisz szarych prostokątów?

Sprawdziłeś czy w różnych przeglądarkach wygląda to tak samo?

Dziwne :shock: . U mnie Nie ma takiej “czystej grafiki”, tylko takie “szare tło” pod grafiką… Weź zrób screena mojego posta i zapisz w postaci innej niż gif.

Edit: Frog: Sprawdzałem pod chyba większością znanych przeglądarek (Opera, Internet Explorer, Mozilla itp.)

Widzę. Tu są dośc bardzo widocznie.

U mnie na operze na pierwszy rzut oka ich nie zauważyłem (tzn. normalnie u siebie na stronie).

Pod IE też nie.

Dopiero jak się dość w nie wpatrzyłem to też mam podobny efekt.

U ciebie pewnie są mało widoczne (albo je sobie ubzdurałeś:P). Problem ten występuje już od dłuższego czasu, mam raczej aktualne sterowniki do karty graficznej (GeForce FX 5200). Zna ktoś rozwiązanie? :wink:

no, prawie dobrze :stuck_out_tongue: tylko że tu jest TWORZENIE grafiki :slight_smile: a skoro masz problem, to pisz w problemach :slight_smile:

To się dzieje tylko przy GIFach? A inne programy, np. Word - jak tam wkleisz gifa, to też tak się dzieje?

borkovsky powiedz … masz monitor CRT czy LCD ?

Bo na lcd’kach się różne wariacje dzieją …

Wyczyść całą pamięć podręczną przeglądarki …

Może to wina sterowników od grafy ?

Primo - nie zauważyłem na moim lcd żadnych wariacji

Secundo - gdyby faktycznie było coś nie tak z monitorem, u nas screeny wyglądały by normalnie

Mam monitor LCD (Samsung 17’). Wątpie, żeby była to wina monitora, jednak, nie pomyslałem o tym, zobaczę co się da się zrobić, może poskutkuje…

Pamięć podręczna przeglądarki? Raczej nie, problem ten mam już od dłuższego czasu, były nawet formaty i reinstalki Windows, wciąż to samo.

Możliwe, że to wina sterowników… Postaram się zainstalować najnowsze.

Frog: Specialnie obrazki zapisałem w .png, żebyśie je widzieli ;).