Dziwnie zachowujący sie kursor podczas gry

Problem jest tego typu, że myszka mi sie gubi i w ogóle jakoś dziwnie chodzi podczas gry w cs-a . Nie wiem jak to określić dokładniej , ale generalnie zacina mi się . Ma nie raz tak jakby opóźnienie czy coś w tym stylu. Mam Logitecha G5 - stery, firmware wszytko uaktualnione. Co może być tego przyczyną ? kompa nie mam zbyt mocnego - procek 2600+ xp , radek 9600 pro 256 MB , i żałosna płyta główna - Asrock :confused: .

yyy panel sterowania -> mysz czy jak tam masz ustawienia następnie zaawansowane , zwiększ bufor myszy

To się dzieje tylko w grze czy też w innych programach i pulipcie Windows ?

powiedz dokładniej gdzie zwiększa sie ten bufor bo nic takiego nie mogę znaleźć. Jeżeli chodzi o inne gry to nie wiem bo gram tylko w cs-a i tam mi się w ogóle tak dziwnie wszystko tnie (jak wspominałem ciężko to określić) . Nie raz mi sie wydaje jakby mysz sie gryzła z klawiaturą… Na pulpicie działa bez problemu. W grze nie wiem ale coś jest nie tak:/ może to być wina płyty głównej ?

panel sterowania -> mysz -> zakładka sprzęt -> właściwości na dole -> ustawienia zaawansowane , częstotliwość próbkowania ustaw na max, długość bufora wejściowego ustaw na max zapisz uruchom ponownie kompa

Proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Heh nie może przy zwykłych myszach jest taka opcja , ale u mnie takiej zakładki nie ma gdzie sie ustawiało częstotliwość próbkowania itd. Ja mam normalnie sterowniki - port USB mam podkręcony , oraz mam ustawione odświeżanie położenia 1000 raportów na sekundę. Może to być wina płyty głównej albo portów USB??

Złączono Posta : 03.05.2007 (Czw) 22:53

mogę jeszcze dodać że jak strzelam i puszcze strzał to dalej mi strzela .:confused:

wylacz przyspieszenie sprzetowe dla kursora…

ppl-wlasciwosci-ustawienia-zaawansowane-rozwiazywanie problemow-suwak w lewo o 1

Akceleracja jest wyłączona przez wpis do rejestru i w sterach też.

a moze to jest blad w ustawieniach w grze sprawdz to…

podkrecone, czy przestawione na high speed/2.0

znalazlem w recenzji tej myszy:

''Ostatnia zakładka to prezent dla graczy i ich przede wszystkim zainteresuje. Wszystkie opcje w niej dostępne pozwalają na precyzyjne dostrojenie G5 tak, aby ta bez problemu współpracowała z najróżniejszymi grami. Po pierwsze, pod polem wyboru myszki możemy ustawić, by oprogramowanie pamiętało ustawienia szybkości, przyspieszenia i przypisanych funkcji dla przycisków. Natomiast po prawej stronie od wspomnianego pola wyboru możemy uaktywnić opcję, która pozwala zapamiętać i zastosować ustawienia także po wykryciu gry. Pierwszy parametr od góry to wykrywanie gry (o tym za chwilę) oraz po prawej ustawienie dotyczące kontrolowania pracy myszki przez SetPoint bądź też system Windows. Na samym dole w prawym rogu kryje się przycisk ustawień zaawansowanych…

…przygotowany specjalnie dla gier. Możemy tak skonfigurować ustawienia, aby aplikacja wykrywała daną grę, po czym przed jej startem określała czułość myszy, regulowaną w pięciu dostępnych stopniach. Dla przypomnienia, bez instalacji SetPoint mamy tylko trzy stopnie regulacji i oczywiście nici z przypisywania określonego poziomu pracy sensora dla wybranego tytułu. Panel ten może w pierwszej chwili wydać się zbędny, bowiem po co zmniejszać domyślne 2000 dpi i tym samym pogarszać sobie komfort pracy? Jednak jak się okazało, najwyższa czułość nie we wszystkich grach sprawdza się znakomicie i czasami warto zmniejszyć ją dla własnej wygody i ustawić na poziom środkowy.’’

tam tez moze byc problem…

wszystko w set point mam ustawione dobrze na pewno. 2000 dpi , USB , próbkowanie, firmware , stery wszystko jest new i podkręcone. Podkładka bdb. Stwierdziłem, że to musi być wina gry, ale bardziej wskazuje tu na płytę główną. Jak już wspominałem mam Asrocka - i od tej pory zauważyłem spadek fpsów… jak bardzo drastycznie mi spadają , to mycha zaczyna reagować po jakiejś chwili :confused: … czyli. np chce dać kursorem w lewo(widzę ze fps. spadają ze 100 do 30 klatek ) myszka staje i po jakimś ułamku zaczyna dopiero regowac.

Mam podobny problem, myszka czasem po prostu staje, zaczyna sie ruszać w koło, albo sama strzela (tzn. tak jak by przycisk był cały czas wciśnięty). Podejrzewam, że to wina kompa bo to jednak Celeron 900mhz, no ale wcześniej było można było grać w miarę znośnie… Oczywiście problem tyczy sie tylko CS’a.