Dziwny błąd system kubuntu 22.04

Mam taki problem dzisiaj zauważyłem, że podczas korzystania z komputer a z przeglądarki chrome pojawił się błąd w dmesg

kernel: chrome[130253]: segfault at 7b8900b359fc ip 00005590ad1b267a sp 00007fff9b3fac40 error 4 in chrome[5590ac25b000+a3cd000]

dwa razy zamknięto kartę, ale postanowiłem zalogować się za pomoca sudo bash i wpisałem moje hasło ale nie dało się zalogować bo było naruszenie ochrony pamięci i wtedy pojawiał się taki wpis

kernel: polkit-agent-he[713257]: segfault at 180 ip 00007fd679dd838d sp 00007fff6a8eb1a0 error 4 in libcrypt.so.1.1.0[7fd679dce000+14000]

więc wpadłem w panikę i zakmnąłem google chrome i uruchomiłem ponownie i dało się więc wylogowałem się i zalogowałem ale się nie dało zalogować bo przy próbie wpisania hasło uruchamiało jeszcze has serwer Xorg nawet w systemie tekstowym się tego nie dało zrobić więc uruchomiłem ponownie komputer i po tym ureuchomieniu komputera wszystko działa dobrze trochę to dziwne, co to mogło być to jest trochę dziwne ?
Moje jądro to 5.15.0-53-generic
wersja chrome Wersja 114.0.5735.106
wersja kde 5.24.4

To jest związane z Chrome nie z Ubuntu.Zobacz co będzie na Firefoxie,Vivaldi,czy Operze.Czasami przeglądarka może się zawiesić.

Wszystko by się zgadzało gdyby nie to, że nie można było by wykonać polecenia sudo bash , a to nie ma nic wspólnego z chrome dopiero po ponownym uruchomnieniu zaskoczyło.

A jaka platforma sprzętowa masz akcelerację sprzętową na Chrome 114 ?
Z ciekawości pytam

platforma sprzętowa to x64 i mam włączoną akceleracje sprzętową na chrome

tu jest neofetch

OS: Kubuntu 22.04.1 LTS x86_64
-syyyyyyyyyydMMyoyyyydmMMyyyyys- Host: VivoBook 15_ASUS Laptop X542UF 1.0
oyyysdMysyyyydMMMMMMMMMMMMMyyyyyyyo Kernel: 5.15.0-53-generic
oyyyydMMMMysyysoooooodMMMMyyyyyyyyyo Uptime: 1 day, 44 mins
oyyyyyydMMMMyyyyyyyyyyyysdMMysssssyyyo Packages: 3105 (dpkg), 9 (snap)
-yyyyyyyydMysyyyyyyyyyyyyyysdMMMMMysyyy- Shell: bash 5.1.16
oyyyysoodMyyyyyyyyyyyyyyyyyyydMMMMysyyyo Resolution: 1920x1080
yyysdMMMMMyyyyyyyyyyyyyyyyyyysosyyyyyyyy DE: Plasma 5.24.4
yyysdMMMMMyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy WM: KWin
oyyyyysosdyyyyyyyyyyyyyyyyyyydMMMMysyyyo Theme: [Plasma], Breeze [GTK2/3]
-yyyyyyyydMysyyyyyyyyyyyyyysdMMMMMysyyy- Icons: [Plasma], We10X [GTK2/3]
oyyyyyydMMMysyyyyyyyyyyysdMMyoyyyoyyyo Terminal: konsole
`oyyyydMMMysyyyoooooodMMMMyoyyyyyyyyo CPU: Intel i5-8250U (8) @ 3.400GHz
oyyysyyoyyyysdMMMMMMMMMMMyyyyyyyyo GPU: NVIDIA GeForce MX130
-syyyyyyyyydMMMysyyydMMMysyyyys- GPU: Intel UHD Graphics 620
-oyyyyyyydMMyyyyyyysosyyyyo- Memory: 6690MiB / 15883MiB

Może jakiś zrzut z intel_gpu_top ?

intel-gpu-top: Intel Kabylake (Gen9) @ /dev/dri/card0 - 33/ 33 MHz; 93% RC6; 0.15/ 1.75 W; 83 irqs/s

  IMC reads:     1453 MiB/s
 IMC writes:      308 MiB/s

     ENGINES     BUSY                                                                                                                                                                                                   MI_SEMA MI_WAIT
   Render/3D    6.77% |█████████████                                                                                                                                                                                  |      0%      0%
     Blitter    0.00% |                                                                                                                                                                                               |      0%      0%
       Video    0.00% |                                                                                                                                                                                               |      0%      0%
VideoEnhance    0.00% |                                                                                                                                                                                               |      0%      0%

^C

A spróbuj odpalić Chrome z takimi flagami :–enable-features=VaapiVideoDecoder --disable-features=UseChromeOSDirectVideoDecoder i pokaż zrzut Intel_gpu_top :hot_face:

intel-gpu-top: Intel Kabylake (Gen9) @ /dev/dri/card0 - 34/ 34 MHz; 96% RC6; 0.17/ 1.66 W; 69 irqs/s

  IMC reads:     1143 MiB/s
 IMC writes:      250 MiB/s

     ENGINES     BUSY                                                                                                                                                                                                   MI_SEMA MI_WAIT
   Render/3D    4.07% |███████▉                                                                                                                                                                                       |      0%      0%
     Blitter    0.00% |                                                                                                                                                                                               |      0%      0%
       Video    0.00% |                                                                                                                                                                                               |      0%      0%
VideoEnhance    0.00% |                                                                                                                                                                                               |      0%      0%

A wpis google-chrome jest taki

google-chrom:–enable-features=VaapiVideoDecoder --disable-features=UseChromeOSDirectVideoDecoderer
MESA-INTEL: warning: Performance support disabled, consider sysctl dev.i915.perf_stream_paranoid=0

Fontconfig error: Cannot load default config file: No such file: (null)
[369981:369981:0617/210009.642605:ERROR:interface_endpoint_client.cc(697)] Message 0 rejected by interface blink.mojom.WidgetHost
[369981:369981:0617/210009.642675:ERROR:interface_endpoint_client.cc(697)] Message 3 rejected by interface blink.mojom.Widget

Tylko zapomniałem dodać że sobie wczoraj zaraz po tym aktualizaowałem google-chrome

Dzięki za raport myślałem o kupnie systemu z prockiem generacji 8+ ale widzę że dużo jeszcze wody upłynie jak to wszystko zacznie odpowiednio chodzić.

PS
Ale wtyczkę h264ify masz zainstalowaną i w tle jakieś HD video na youtubie odpaliłeś? :shushing_face:

A wogóle to jaki wpływ na ten błąd ma zintegrowana karta graficzna intel ?

Tej wtyczki nie mam zainstalowane

Byłem tylko ciekawy jak działa akceleracja sprzętowa na twojej platformie (dekodowanie h264)
Domyślnie na youtubie video jest w formacie Vp9 .:face_with_monocle: