Dziwny błąd w dzienniku zdarzeń- Win 8.1 Update 1

Może ktoś spotkał się z takim błędem, a mam tego kilaset wpisów i nie wiem, co może to oznaczać. Oto wpis z dziennika zdarzeń: “svchost (1432) SRUJet: Weryfikacja odczytu strony bazy danych z pliku “C:\Windows\system32\SRU\SRUDB.dat” na pozycji względnej 1646592 (0x0000000000192000) (strona bazy danych: 401 (0x191)) dla 4096 (0x00001000) bajtów nie powiodła się z powodu braku danych strony. Operacja odczytu zostanie zakończona z błędem -1019 (0xfffffc05). Jeśli ten stan będzie się utrzymywał, przywróć bazę danych z wcześniejszej kopii zapasowej. Ten problem jest prawdopodobnie spowodowany wadliwym sprzętem. Skontaktuj się z dostawcą sprzętu, aby uzyskać dalszą pomoc w diagnozowaniu problemu.” Raczej nie jest to problem ze sprzętem, typu dysk. A co by się stałó, gdy bym usunął cały folder o nazwie SRU? Ciekawe jak mam przywrócić kopię zapasową.

W tych kilku przypadkach kiedy się z tym spotkałem, był to jednak problem z dyskiem.

Mam rozumieć, że też miałeś kiedyś problem z tym plikiem? Przeskanowałem dysk i owszem wykazvł mi kilka błędów i je naprawił, ale nadal mi pokazuje w dzienniku zdarzeń błędy. Pisze, że jest możliwość przywrócenia kopii zapasowej, ale jak mam ją przywrócić?

Czy odświeżenie systemu wchodzi w grę w Twoim przypadku?: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/restore-refresh-reset-pc Mam na myśli tą opcję bez utraty plików!.

Ewentualnie mogę skorzystać z opcji przywracania w programie Rolback RX PC, gdyz takowy mam zainstalowany i o wiele wiele wiele lepszy od systemowego. I chyba tak zrobię.

 

Dygresja: Polecam ten program. Jest SUPER! :smiley: