Dziwny błąd z zamykaniem się przeglądarki

Miałam ten problem dawno temu na Firefox. Później długi czas używałam Slimjet na Windows 7 i błędu nie było, teraz przeniosłam się na Windows 11 i błąd pojawił się w Slimjet. Polega na tym, że przeglądarka sporadycznie, średnio 2-3 x dziennie się zamyka i wygląda, jakby działo się to wtedy, gdy przeciągam kursorem w dół, jednak nie potrafię tego celowo powtórzyć. W każdym razie zawsze zamyka się znienacka gdy akurat przesuwam kursor. Gesty myszy mam wyłączone w ustawieniach Slimjet, nie mam też żadnego dodatku do takich gestów, ale mogę otwierać odnośniki w nowej karcie przeciągając je w dół i chyba jest to opcja wbudowana w Slimjet, niezależna od opcji Gesty myszy. Nie wiem czy to jakiś błąd w obecnej wersji czy już mi tak zostanie? W Firefox miałam tak przez cały czas i nikt nie potrafił rozwiązać problemu. Nie chcę znów się z tym męczyć tym razem na Slimjet

Ja takie coś mam wciąż z Firefox 115.8 ESR, może to uroki Windowsa Vista+.

Używam Firefox na wielu komputerach i nigdy się z tym nie spotkałem.

W ogóle gęsty myszy i touchpada wyłączyłaś?

@blumberplumber tak, w ustawieniach przeglądarki są wyłączone. W ustawieniach touchpada też nie mam ustawionego żadnego gestu, który mógłby coś takiego robić. Mam tylko powiększanie przez „uszczypnięcie” i kliknięcie dwoma palcami zamiast wciskania prawego przycisku. Żadnych innych gestów w nim nie ustawiałam, a myszy nie używam

@betmariss Wyłącz na chwilę wszystkie gesty „szczypania” itd całkowicie i zobaczysz, bo może touchpad świruje. Ew. pożycz od kogoś myszkę na chwilę i „pobaw” się myszką jakiś czas. Chcę wykluczyć wadę touchpada i ew. digitizera w touchpadzie…
Digitizer to czujnik dotyku - tak, jak w telefonie masz pod szkłem.
@krystian3w W ogóle jest taki digitizer w touchpadzie? Pewnie tak, bo jak dotyk działa w takim touchpadzie?

Tylko ten błąd występuje sporadycznie, więc musiałabym tej myszki używać cały dzień albo i dwa, a dla mnie to straszna niewygoda, bo w ogóle nie potrafię posługiwać się myszą, nigdy jej nie używałam. Raz próbowałam i był to dramat. No i teraz mam inny laptop, a błąd taki sam. No ale sprawdzę z wyłączonymi gestami, chociaż to stuknięcie dwoma palcami zamiast wciskania PPM jest dużo wygodniejsze, bo przycisk trochę ciężko chodzi, a ja mam słabe i drobne dłonie