Dziwny brak pliku przy uruchamianiu systemu

Witam.

Przy uruchomieniu systemu wyskakuje mi taki oto komunikat http://imageshack.us/photo/my-images/84 … uumye.jpg/

Mam nadzieję że ktoś będzie mi w stanie pomóc gdyż nie mam pojęcia co się dzieję. Z góry dzięki za odpowiedzi.

System oprócz tego uruchamia się prawidłowo rozumiem? Jak tak to jest to po prostu jakieś malware lub element usuniętego lub uszkodzonego programu. Proponuje na początek przeskanować system programem antywirusowym i programem Malwarebytes oraz wyłączyć zbędne programy z autostartu narzędziem msconfig.

Ponadto w “msconfig” zorientuj się, jaki program startujący z systemem ma oznaczenie 96857 w pliku wykonawczym. Na dodatek ów plik ma bodaj błąd w tzw. rozszerzeniu. Powinno być raczej *. exe , a nie " exa". Poszukaj w systemie pliku o nazwie 96857 i sam się zorientujesz (jaka aplikacja?) co się dzieje.

System uruchamia się normalnie. Zrobiłem wszystko i jedynie zmieniła się nazwa pliku na 71905.

No, to teraz wyszukiwaniem systemowym poszukaj pliku z " 71905" w nazwie i zorientujesz się w ten sposób, w jakim folderze jest umieszczony i z jaką aplikacją jest powiązany. Najwyraźniej system podczas startu usiłuje uruchomić jakąś aplikację, w której jest ów plik.

Takie zachowanie się systemu bardziej kwalifikuje się już pod infekcję.

  • [*:19yyknph]Pobierz OTL z jednego z tych linków:
    Mirror 1