Dziwny BSOD na starcie blokuje system

Witajcie. Mam dziwny problem i nie potrafie sobie poradzić. Dzisiaj przywitał mnie taki oto ekran na Windowsie 8:

Jedyne co robiłem z komputerem nowego to podpiąłem pod niego dysk WD MyPassport. Na drugi dzień przywitał mnie taki oto ekran i nie wiem co się stało.

Co gorsza:

  1. Ekran jest zacięty, mogę 2 godziny czekać a i tak będzie nadal 0%, nic innego po uruchomieniu komputera nie jest widoczne

  2. Nie działa tryb awaryjny

  3. Nie działa automatyczna naprawa

  4. Nie mam punktów przywracania systemu (i nie wiem czemu)

  5. Jak wsadzam płytę z Windowsem to nie chce mi go zainstalować jako odświeżenie systemu (pisze abym wyjął płytę i ponowił instalację ze środowiska Windows, dziwne…)

  6. Wpisałem w wierszu poleceń te komendy po których problem nie został rozwiązany:

bootrec /fixMBR, bootrec /fixBoot, bootrec /rebuildBCD

Nie mogę sobie pozwolić na żaden format, na żadne wymazanie systemu i inne takie (to ma chyba swoje nazwy jak jakieś zresetowanie systemu czy coś jeszcze innego - ale to usuwa oprogramowanie więc odpada).

Mam bardzo ważne pliki na tym kompuierze, pracuje na nim więc potrzebuje mieć go sprawnego.

Ktoś może mi pomóc?

Ktoś pewnie wrzuci tutaj filmik z tym błędem bo jest jedne na YT jak ktoś rozwiązuje problem, ale tam albo facet korzysta z opcji które wymazuja system albo wpisuje jakiś kod którego nie rozumiem. Nie mogę sobie pozwolić na wpisanie kodu który nie wiem co robi w systemie bo nie mogę dopuścić do utraty plików i programów.

Ktoś ma jakiś pomysł co mogę zrobić? Będę bardzo wdzięczny bo temat dość pilny dla mnie a swoje pomysły już wyczerpałem :frowning:

Wiele razy juz ratowało się system i zawsze wstawał a teraz ten błąd jest jakiś taki dziwny

Tak sobie teraz przypominam (choć nie wiem czy to jakiś związek będzie miało ze sprawą), że sformatowałem tego dnia nowo podpinany dysk zewnętrzny i nadałem mu inną literkę, z litery D na literę B. Ale dysk systremowy ma C. Więc nie wiem czy to coś wnosi do tematu. http://prntscr.com/q3lxsr <— tutaj jedna rzecz mnie zastanawia
Dziwi mnie komunikat, że informacje zapisał na dysku “G:\Windows” a przecież Windowsa miałem na dysku “C”. Może to jakiś trop i jakimś sposobem literka dysku się zmieniła? No nie wiem, nie znam się, szukam rozwiązania :expressionless:

Co więcej, po wpisaniu kilku komend u siebie, pokazuje mi informacje że moich systemów jest zero: 0. Ma to jakieś znaczenie?
Tutaj to pokazuje na przykładzie tej konsoli u kogoś innego:
http://prntscr.com/q3m13o <---- zaznaczyłęm jak mam ja

A tutaj taki złowrogi komunikat wyskoczył jakby mi ścieżki nie znalazło po wpisaniu “c:\boot\bcd -h -r -s”, nie wiem co to znaczy. Ale może w Windows 8 jest inaczej niż w Windows 10 i wszystko jest okej? No kurcze, nie wiem…
http://prntscr.com/q3m677 <— screen z tą komendą

Przepraszam ale czy ktoś ma jakiś pomysł? A jeszcze taka ciekawostka, zobaczcie prosze na tym screenie jakie komendy wpisałem by wyświetliłą mi się lista dyskow. I chyba wszystko wskazuje na to, że mój dysk systemowy, który miałęm na dysku “C” podpisany jako “SSD - WINDOWS” teraz ma literkę “G” a nie “C”!
Wykonałem więc próbę zmiany nazw literek dysku, oto co zrobiłem bezskutecznie:

  1. Nazwy literek dysków byly KOMPLETNIE inne nie wiedzieć czemu

  2. Powpisywałem wszystkie litery takie jakie miały przed awarią dla każdego dysku (w tym dla podłączonego dysku zewnętrzego dajac mu literę B - kiedyś z taką działał już). Dysk jeden fizycznie wypiałem dla bezpeiczeństwa ale to znaczenia miec nie powinno.

  3. Uruchomiłem system normalnie i pojawił się taki sam błąd

  4. Uruchomiłem opcje naprawy z płyty ale nic nie pomogła (co ciekawe, plik dziennika zapisał się znów w “G:\Windows…” a przecież chwile temu ustawiłem mu literę jaką miał kiedyś, czyli “C”.

  5. Sprawdziłem jak wyglądają litery dysków teraz, wszystkie znów pomieszane

  6. Wykonałem od nowa, kolejny raz przypisanie innych numerów ale tym razem usunąłem dysk zewnętrzny oraz zmieniłem tylko literę dysku systemowego (już w zamiany wszystkich innych sie nie bawiłem) i wykonałem opcje automatycznej naprawy

  7. Po automatycznej naprawie wyswietlił się komunikat o niepowodzeniu ale tym razem dla odmiany plik dziennika został zapisany w “C:\Windows…”

Czyli… niestety nadal trwa awaria :frowning:

PS

Nie wiem czy to ważne ale w pewnych miejscach widać taką gwiazdkę, pokazuję ja tutaj: https://prnt.sc/q44d1j

Co mam zrobić w obecnej sytuacji?

Obejrzyj i spróbuj…https://youtu.be/BB_HrBHi9UY
P.S. Jako numer partycji wybierasz ten na którym jest zainstalowany system.
Jesli nie zadziała to rób to co marcin20000 napisał.

Jeżeli andal podpięty wyrzuć.

Live CD-> zgrywamy pliki, ale kopie bardzo ważnych plików powinny być standardem na takie wypadki.

W najgorszym wypadku, jak odzyskasz pliki i naprawy nie pomogą, zaoraj i postaw od zera i to już windowsa 10. I tak musiałbyś kiedyś przejść z 8 na 10 więc czemu nie teraz jak jest kłopot…

Nie mam potrzeby zgrywania żadnych plików, mam system na jednym dysku a pliki na pozostałych. Więc wyciągam dyski z nimi i tyle. Jestem od stuleci zabezpieczony w ten sposób więc nie mam potrzeby niczego teraz z nich zgrywać.

Potrzebuje naprawić komputer tak aby się poprawnie uruchomił ponownie.

Sposób z filmu jaki podałeś NIE DZIAŁA.
Tutaj możes zprześledzić ajkei komendy wpisywałem i co się po nich pojawiało:

Okej, myślę że mam ważna aktualizacje w temacie, która coś mówi. Zrobiłęm za namową bootowaln pendrive z systemem z sieci, po włączeniu się systemu wszystkie litery dysków zostały zapamiętane prawidłowo! Zupełnie więc nie wiem czy moje działania z przypisywaniem liter na ekranie konsoli podczas naprawy miały sens.
Zaznaczyłem na screenie napisem “OK” te dyski, które mają nazwy jak sprzed awarii. Pozostałe dyski nie wiem czym są, być może to jakieś pozostałości istalacyjne po naprawach? - nie wiem. Ale pokazuje tutaj bo być może ta informacja już nam coś mówi i jest się blisko do odzyskania systemu.

No to w czym jest problem ? Reinstalacja i po ptokach,. No tak, lewy system.
Ty cos kręcisz
A poza tym coś tam powpisywał w diskpart.

Spadaj.

Co takiego? Aktualizacje systemu chce zrobić, nie reset, nie format i nie instalacje ponowną
Wykonałem ODŚWIEŻENIE systemu. Żebyś widział listę usuniętych aplikacji wygenerowaną po tym - ciągnęła się chyba przez kilometr.
Konfiguruje wszystko od nowa Do bani strasznie ale co mam zrobić?

Natomiast wyniknął jeden problem. Bo ja odpiąłem w trakcie prac wczorajszych inne dyski niż systemowy. Teraz podłączyłęm wszystkie jak Windwows już z powrotem chodzi i nie widzi mi dysku “F” kompletnie. I to nie widzi mi go wcale. Jak wejde w “zarzązanie dyskami” to tam także nie widzę tego dysku bym mu mógł przypisać literkę.

Masz jakiś pomysł co mogę z tym zrobić by dysk się pojawił?

Skąd ten Windows 8? Oryginalny MS czy producenta sprzętu czy ściągnięty z innych źródeł?