Dziwny dzwiek "beep" z komputera

Witam, otóż co jakiś czas z mojego komputera wydobywa się dziwny dźwięk, który ciężko do czegokolwiek porównać. Coś na zasadzie “beep”. Czasem ten dźwięk trwa około sekundy a z czasem coraz dłużej aż dochodzi do tego, że może brzęczeć nieprzerwanie przez 30 sek. Jest to niesamowicie irytujące i najgorsze w tym jest to, że nie wiem co jest przyczyną. Myślałem że jest to karta graficzna, którą niedawno wymieniłem na MSI R6570. Mam nadzieje, że uda mi się uzyskać od was jakąkolwiek pomoc w celu uzyskania informacji skąd ten dźwięk się wydobywa i co zrobić, aby już go nie usłyszeć

Pozdrawiam Krzysiek

Jakieś konkrety?

Dokładnie, więcej info, otwórz obudowę, i przysluchaj się z czego to się mniej więcej wydobywa? coś al’a speaker dźwięk to jest?

Przy okazji sprawdź czy się wszystkie wentylatorki kręcą (szczególnie ten na procesorze).

Boshi: właśnie w tym problem, że ciężko jest precyzyjnie ustalić skąd się ten dźwięk wydobywa ale mam wrażenie że gdzieś z okolicy przedniej części komputera tzn tam gdzie jest dysk twardy i DVD-ROM.

dreaper: tak, wszystkie wentylatorki się kręcą.

Dodatkowo na jakimś angielskim forum znalazłem informacje, że to BIOS wysyła te dzwięki. Brzmi to tak jak te dzwięki w tymm filmiku:

. U mnie trwają one najpierw po około 1 sekundzie aż w końcu dochodzi do tego jak już wspominałem, że lecą nawet po 15-30 sek bez przerwy.

Jak mi się uda to spróbuje to nagrać i wam wrzucić

To mów, że to są normalne kody dzwiękowe z biosu. Wersja biosu podaj.

U mnie za każdym razem przy starcie robi na płycie MSI ciche beep - robi test pamięci. Potem są krutkie 2 piknięcia i start.

Tyle że y mnie ten test trwa zawsze tyle samo, może 3-4s. I tu może masz problem. Wtedy odpal Memtest i niech przejdzie więcej niż 2 cykle.

Witaj :slight_smile:

możesz na podstawie tego określić ile tych dzwięków jest

i może jak byś podał jaki masz bios?

http://ajo.pl/tutoriale-tutorials/13187 … ios-u.html

P.S

zwróć też uwage na zegar czy prawidłowo wyświetla godzine i ją podtrzymuje

boshi dopiero dzisiaj odkryłem, że tak brzmią dźwięki BIOS-u. W dziedzinie komputerów jestem laikiem, jednak mimo to staram się sam w miarę możliwości go reperować. System BIOSU o ile dobrze skopiowałem to:

BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG

GRYF: Co do ilości dźwięków to różnie to bywa, czasem są 2 krótkie, przerwa i jeden krótki, czasem po prostu tylko długi, a czasem to jeden po drugim krótki leci ale nie zliczyłem tego. Postaram się to zrobić kolejnym razem.

Zauważyłem, że słychać je najczęściej kiedy odpalam jakąś grę i zaczynam się zastanawiać czy to nie czasem coś z RAM-em. Mam 4GB przy Windows 7.

ra-v twojego programu nie używałem ale użyłem inny o podobnym działaniu, BurnInTest i nie wykazał mi żadnych błędów.

Sprawdż sobie na jednej kości ram i potem podmień wsadż tę drugą i zobaczysz czy da efekt

jeśli dobrze podałeś to masz BIOS AWARD

A może to są trzy krótkie, trzy długie i trzy krótkie dźwięki :smiley:

http://pl.wikipedia.org/wiki/SOS

Ja miałem takie piszczenia z głośnika systemowego jak mi się kilka klawiszy na raz wcisnęło podczas grania. Warto by sprawdzić też temperaturę procka czy aby się nie przegrzewa.

GRYF ciekawe linki dajesz. Mój AV blokuje dostęp do tej strony pisząc coś o złośliwym oprogramowaniu, wyłudzaniu danych itd.

Widocznie wariuje, strona w porządku jest, Norton 2012 nic nie łapie, malwarebaytes też. Jak używasz jakiegoś darmowego syfu, to nie dziwię się. Szczególnie jak to byłby avast.

Też bym był jeszcze za sprawdzeniem temperatur,ale tutaj raczej to nie od tego te piski

co do linku u mnie też nic nie blokuje,a używam podobnie jak kolega nortona 2012

odnośnie tych temperatur to sprawdz tym programem

http://www.dobreprogramy.pl/AIDA64-Extr … 22112.html

zakladka komputer i potem czujnik

tutaj masz jeszcze opisane o tych kodach

http://forum.pccentre.pl/topic/152684-p … ly-bios-u/

p.s

czy przypadkiem to nie jest taki sygnał

1 długi 3 krótkie – błąd pamięci karty graficznej lub jej brak

Udało mi się nagrać te dźwięki, poniżej daje link do wrzuty z tym “utworem”. Jak sami możecie usłyszeć nie da się rozróżnić dłuższych i krótszych bo jeden trwa 1 sek, inny 3 sek, 5 sek albo i 15 sek. Zdziwiło mnie to, że za każdym razem gdy minimalizowałem grę dźwięk ten automatycznie się przerywał. Temperatura w porządku, na poziomie 49* co moim zdaniem nie powinno mnie martwić.

LINK: http://w412.wrzuta.pl/audio/0cHV9pWvwqb/untitled

to tak wygląda jakby to było to

Powtarzający - błąd pamięci RAM

sprawdzałeś tak jak pisałem najpierw z jedną kością ram

Mam Trend Micro Titanium Internet Security.

Witam wszystkich :slight_smile:

No dobra koniec OT.

Na 50% RAM a na 50% procek. Miałem niedawno też takie problemy. Polecam też odkurzyć w środku komputer.

Sorki ze dopiero teraz odpisuje ale prze ostatnie dni właśnie testowałem metodę GRYFA co jest nieco czasochłonne, gdyż mam 4 kości pamięci. Najprawdopodobniej udało mi się zlokalizować tę uszkodzoną, która była powodem moich zmartwień. W razie gdyby jednak dźwięk znów zaczął się wydobywać a metoda GRYFA nie poskutkuje z pewnością się odezwę.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam!