Dziwny dzwięk, echo, głuchy dźwięk na karcie audio

Witam.

Niedawno złożyłem komputer i niestety mam problem z dzwiękiem.

 

Podczas grania w CS 1.6 miałem bardzo dziwny dzwięk, jakby echo, taki głuchy dzwięk. Myślałem, że to wina gry lecz na filmikach na YT również mam takie echo. Gdzie szukać winy? Wgrałem sterowniki z płyty dołączonej do płyty głównej.

 

 

Płyta główna H97 PC Mate s1150

Win 7

 

 

Macie jakieś porady?

 

Pozdrawiam.

 

Sprawdź, czy nie masz włączonych efektów na karcie dźwiękowej.

Nie mam włączonych efektow. Próbowałem przestawić na ogolny itp ale poprawy nie ma. Equalizer również próbowałem ustawic ale niestety nic sie nie zmienia.

A spróbuj efekt “wytłumione pomieszczenie”

Hej,

A sprawdzałeś na innym sprzęcie - na innych słuchawkach bądź głośnikach?

Pozdrawiam,

Dimatheus

jeżeli masz procesor 2 rdzeniowy to: otwórz menadżer zadań, zakładka procesy i znajdź twoją grę, następnie naciśnij prawy przycisk i wybierz ustaw koligacje, i ustaw że był tylko procesor 0

Wytłumione pomieszczenie, oraz inne głośniki/słuchawki odpadają, to nie to

Procesor mam 4 rdzeniowy.

 

Co mogę jeszcze zrobić ?

Hej,

Te pierwsze to karta dźwiękowa zintegrowana z kartą graficzną. Jest używana przy przesyłaniu dźwięku i obrazu poprzez złącze HDMI.

Co do serwisów to byłbym bardzo ostrożny przy takich wnioskach. Różne rzeczy dzieją się w serwisach.

Na pewno sprawdziłbym działanie sprzętu na innym gnieździe karty dźwiękowej - może port jest uszkodzony i stąd problemy…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zarówno przednie jak i tyle wejście audio działa tak samo.

 

Jest możliwość, że jest coś uszkodzone? Źle podłączone ?

 

 

Nie mam osobnej karty dzwiękowej tylko tą z płyty głównej.

Hej,

Zatem mało prawdopodobne, że to gniazda są uszkodzone, skoro oba nie działają poprawnie.

A z jakiego sytemu korzystasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Win 7 home premium

Hej,

To zobacz, czy jakieś efekty nie są aktywowane z poziomu ustawień systemowych dźwięku. Kolejno: Panel sterowania -> Sprzęt i dźwięk -> Dźwięk -> zakładka Odtwarzanie -> zaznaczasz urządzenie domyślne audio i klikasz Właściwości -> zakładka Rozszerzenia. Zobacz, czy nic tam nie jest aktywne.

Pozdrawiam,

Dimatheus