Dziwny dźwięk po piknięciu biosu

Mam problem przy włączaniu komputera - bios pika normalnie 1 raz i zaraz przed ekranem logowania z komputera wydobywa się inny, ciągły dźwięk, nie wiem jak go opisać - taki bardziej “elektroniczny”. Wydaje się jakby nie miał związku z tym od biosu. Raz trwa on 1-2s, raz dłużej po czym komputer normalnie się włącza. Ramy sprawdzone - bez błędów + wyciągnąłem i włożyłem ponownie, dyski działają normalnie.

Nagraj ten dźwięk, bo trudno tu o pomoc, jak nie słyszę o co chodzi. Takie opisywanie to mało mówi.

Czyj bios ?

Miesiąc temu problem zniknął w momencie, gdy zaktualizowałem BIOS - być może przypadkowo. Ostatnio jednak wrócił.

Nagrany dźwięk:
https://voca.ro/2tK8nJrIzgJ
0:04 normalne piknięcie BIOSU
0:18 ten dziwny dźwięk

Dyski sprawdzane HDTunem, ramy memtestem, temperatury procesora w normie (max 45 stopni), temperatury karty graficznej w normie (max 60 stopni), BIOS aktualny, otworzyłem kompa i sprawdziłem czy wszystkie wtyczki i ramy są zaciśnięte.

Rzeczywiście, dziwnie to brzmi… Czy przy odpiętym / wyłączonym w biosie PC-Speakerze też się to dzieje? Obstawiam problem z płytą.

Po odpięciu pc-speakera tego dziwnego dźwięku nie było przy włączaniu, więc wydobywa się on z niego.

Przed ekranem logowania uruchamiane są sterowniki dedykowanej (wtykanej w PCIEx) karty graficznej, więc może to dźwięk z tej karty? Jeśli masz w płycie głównej kartę graficzną zintegrowaną, to wymontuj kartę PCIEx z komputera i przełącz monitor na zintegrowaną. Przynajmniej dowiesz się czy problem leży po stronie grafiki.