Dziwny dźwięk pojawiający sie co kilka minut

(Kubajach) #1

Witam.

Mam taki nietypowy problem. Otóż co kilka minut/ ew kilkanaście czy kilkadziesiąt minut pojawia mi isę na komputerze dziwny dźwięk, jakby systemowy. pojedynczo. I nic innego oprócz niego nie wyskakuje. Co prawda dźwięk brzmi podobnie do systemowych, aczkolwiek jak przesłuchiwałem wszystkie dźwięki, które mam aktywne w systemie, to to żaden z nich. Może to z jakiegoś programu? No właśnie, ale nie mam nic włączonego... Czasami załącza się java update, ale to się nie pokrywa z tym dźwiękiem.

Ma ktoś pomysł jak rozwiązać ten problem? Będę wdzieczny za pomoc :slight_smile:

(lordjahu) #2

czy jak pojawia sie w/w dźwięk komputer spowalnia / zalicza ścinkę ?

(Kubajach) #3

Nie. Nic takiego. Chociaż ostatnimi czasy wymieniłem myszkę - stara powodowała zawieszanie sie komputera i co chwila się odłączała włączała. I właśnie zastanawiam się teraz, czy to na pewno była wina myszki, bo z jednej strony zwieszała się myszka i ewidentnie od niej sie te zwiechy zaczynały, a z drugiej strony... ostatnio znów mi się komputer zawiesił. Nie jest to nagminne, ale zdarza sie raz na kilka włączeń komputera.

Ale to na razie nieważne - taka mała dygresja, może coś pomoże? :stuck_out_tongue_winking_eye: Przy tych dźwiękach samoczynnych nie pojawiają sie żadne inne objawy.

(lordjahu) #4

Miałem podobny problem a piski i zwiechy brały się z tego że co chwila wykrywało/nie wykrywało mi czytnika kart pamięci. Wystarczyło wyjąć ten badziew a dźwięku już nigdy nie usłyszałem :wink:

Jak masz zapasową myszkę to podmień i zobacz czy piski ustapią.