Dziwny dżwiek przu uruchamianiu laptopa

(Arturro) #1

Witam! !!

od dzisiaj mam dziwny problem z uruchamianiem, tzn przy uruchamianiu laptopa komp wydaje dziwny ciagly dziek i dopiero po nacisnieciu jakiego kolwiek klawisza dalej startuje, nigdy wczesniej tak nie mialem i nie wiem o co biega, czy ma ktos jakies pomysly??

(fiesta) #2

Na w ten sposób opisany problem to nawet wróżka będzie miała kłopoty odpowiedzieć :o

Podaj przynajmniej jaki to laptop, jaki OS itp.

BTW co to ma wspólnego z oprogramowaniem ??

(aju) #3

Zawsze po naciśnięciu klawisza dalej startuje czy zdarzają się wyjątki?

Opisany dźwięk jest strasznie charakterystyczny dla niepoprawnie podpiętej karty graficznej.

Podaj więcej szczegółów.

(Arturro) #4

laptop Acer 1363 WLMI,przy bootowaniu laptop wydaje cviagly dziwiek dopiero po kiku sekundach pojawia sie logo Windowsa Xp i potem jest wszystko w porzadku

(Mayster X) #5

... :mrgreen:

:arrow: http://ck.wsb-nlu.edu.pl/doc/POST/

(Arturro) #6

tak zawsze startuje po nacisnieciu klawisza> dodam ze odkrylem ze przy wlaczeniu nacisne wczesniej jakis klawisz ( przed Bottowaniem) to wtedy dzwieku nie ma:((( i juz nie wiem czego to jest przyczyna

Dodam jeszcze ze przy krotkim przytrzymaniu przycisku Power dzwiek zanika i komp dalej sie uruchamia i jest ok

(Myszonus) #7

Arturro a sprawdź czy grafika jest dobrze podpięta :wink:

(Inside1980) #8

Czas mu zrobić pospolite czyszczenie :wink:

(Dod) #9

Myszak : ale to jest laptop -> zintegrowana grafa... zobacz lepiej ram

(Arturro) #10

Xhtml co masz na mysli mówiąc

Dzieki z góry za wszystkie posty

Myszkak ten model nie ma zintegrowanej gray tutaj jest Geforce 5200 FX 64 RAM

(JNJN) #11

Może tak do serwisu - i niech zrobią lapa.

(Inside1980) #12

Mam na myśli serwis który zajmuje się czyszczeniem Laptopów:

• rozbiorą

• wyczyszczą

• poskładają

(aju) #13

Nie do końca poprawnie.

Taka prawda. Ludzie w serwisach składają na "odwal się" byle tylko wziąść kasę.

Jeśli się choć troszkę na tym znasz to proponuję wszystkie czynności wykonać samemu.

100% zadowolenia, pewność żę wszystko jest tak jak być powinno i kasa zostaje w kieszeni.

(Inside1980) #14

Myślę że przesadzasz – większość serwisów nie pozwala sobie na chałturę, większość pracowników to osoby odpowiedzialne..

(JNJN) #15

Znam porządne serwisy i serwisantów - więc nie można o wszystkich tak mówić.

(Arturro) #16

Xhmtl mysle ze Aju ma racje bo troszke pracowałem w serwisie i wiem jak niektorzy serwisanici pochodza do swojej roboty . To fakt nie wszyscy. Szrzecze mowiac to troszke sie balem go rozkrecac bo to jednal laptop i nieco roznic sie od stacjonarnego, ale poslucham aju i zobacze co tam w srodku piszczy. nie chcialem tego robic ale widze ze bede musiał bo ten dzwiek jest wkurzajacy, a ja nie lubie czegos takiego. Dzieki za wszystkie Posty

Temat mozna zamknąc

(aju) #17

Oczywiście że nie wszyscy.

Jednak te serwisy które np. nie mają w mieście żadnej konkurencji nie robią tego wszystkiego fachowo (przynajmniej zdecydowana większość)

Zawsze się znajdą ludzie, któzy wolą wykonać pracę kilkanaście minut dłużej, ale porządnie, tak, aby klient był zadowolony.