Dziwny dżwiek przu uruchamianiu laptopa

Witam! !!

od dzisiaj mam dziwny problem z uruchamianiem, tzn przy uruchamianiu laptopa komp wydaje dziwny ciagly dziek i dopiero po nacisnieciu jakiego kolwiek klawisza dalej startuje, nigdy wczesniej tak nie mialem i nie wiem o co biega, czy ma ktos jakies pomysly??

Na w ten sposób opisany problem to nawet wróżka będzie miała kłopoty odpowiedzieć :o

Podaj przynajmniej jaki to laptop, jaki OS itp.

BTW co to ma wspólnego z oprogramowaniem ??

Zawsze po naciśnięciu klawisza dalej startuje czy zdarzają się wyjątki?

Opisany dźwięk jest strasznie charakterystyczny dla niepoprawnie podpiętej karty graficznej.

Podaj więcej szczegółów.

laptop Acer 1363 WLMI,przy bootowaniu laptop wydaje cviagly dziwiek dopiero po kiku sekundach pojawia sie logo Windowsa Xp i potem jest wszystko w porzadku

… :mrgreen:

:arrow: http://ck.wsb-nlu.edu.pl/doc/POST/

tak zawsze startuje po nacisnieciu klawisza> dodam ze odkrylem ze przy wlaczeniu nacisne wczesniej jakis klawisz ( przed Bottowaniem) to wtedy dzwieku nie ma:((( i juz nie wiem czego to jest przyczyna

Dodam jeszcze ze przy krotkim przytrzymaniu przycisku Power dzwiek zanika i komp dalej sie uruchamia i jest ok

Arturro a sprawdź czy grafika jest dobrze podpięta :wink:

Czas mu zrobić pospolite czyszczenie :wink:

Myszak : ale to jest laptop -> zintegrowana grafa… zobacz lepiej ram

Xhtml co masz na mysli mówiąc

Dzieki z góry za wszystkie posty

Myszkak ten model nie ma zintegrowanej gray tutaj jest Geforce 5200 FX 64 RAM

Może tak do serwisu - i niech zrobią lapa.

Mam na myśli serwis który zajmuje się czyszczeniem Laptopów:

  • rozbiorą

  • wyczyszczą

  • poskładają

Nie do końca poprawnie.

Taka prawda. Ludzie w serwisach składają na “odwal się” byle tylko wziąść kasę.

Jeśli się choć troszkę na tym znasz to proponuję wszystkie czynności wykonać samemu.

100% zadowolenia, pewność żę wszystko jest tak jak być powinno i kasa zostaje w kieszeni.

Myślę że przesadzasz – większość serwisów nie pozwala sobie na chałturę, większość pracowników to osoby odpowiedzialne…

Znam porządne serwisy i serwisantów - więc nie można o wszystkich tak mówić.

Xhmtl mysle ze Aju ma racje bo troszke pracowałem w serwisie i wiem jak niektorzy serwisanici pochodza do swojej roboty . To fakt nie wszyscy. Szrzecze mowiac to troszke sie balem go rozkrecac bo to jednal laptop i nieco roznic sie od stacjonarnego, ale poslucham aju i zobacze co tam w srodku piszczy. nie chcialem tego robic ale widze ze bede musiał bo ten dzwiek jest wkurzajacy, a ja nie lubie czegos takiego. Dzieki za wszystkie Posty

Temat mozna zamknąc

Oczywiście że nie wszyscy.

Jednak te serwisy które np. nie mają w mieście żadnej konkurencji nie robią tego wszystkiego fachowo (przynajmniej zdecydowana większość)

Zawsze się znajdą ludzie, któzy wolą wykonać pracę kilkanaście minut dłużej, ale porządnie, tak, aby klient był zadowolony.