Dziwny dźwięk wydobywający się z laptopa

Witajcie,
mój znajomy ma problem z laptopem, a mianowicie wydobywa się z niego jakiś dziwny dźwięk (jakby rozładowanego telefonu, nie pisk), nawet jak jest on wyłączony. Niestety nie zdążyłem nagrać tego dźwięku.

Laptop to Lenovo IdeaPad 320. Poradzicie coś?

Jeżeli laptop na gwarancji i wszystko masz legalnie (system, oprogramowanie) to moja sugestia to nie cudować, tylko oddać na gwarancję z opisem, co się dokładnie dzieje. :slight_smile:

Z baterią, czy bez?

@anon25492837 wszystko jest legalnie, zrobilibyśmy to, tylko, że nie nagrałem tego dźwięku. Następnym razem jak będę u niego to będziemy myśleć co dalej.

@dark_jedi z baterią, ale to się dzieje nawet jak jest naładowana (z tego, co widziałem było z 50% baterii). Znajomy mi mówił, że co jakiś czas tak się dzieje.

Pytałem, czy bez baterii też piszczy.

@dark_jedi dzięki za pomysł, jak będę następnym razem u znajomego to zdecydujemy czy oddać go na gwarancję, czy sprawdzimy jeszcze tą baterię. Na pewno trzeba będzie nagrać ten dźwięk.

@dark_jedi @anon25492837
Jak byłem u znajomego na majówce to nic nie było już z laptopa słychać. Możliwe, że to przez jakąś aktualizację się naprawiło?

Może być. :slight_smile:

W tym laptopie baterii nie da się chyba wyjąć ?

Jeśli piszczy/buczy itp. nawet przy wyłączonym laptopie to wina jakiegoś kondensatora. To źle, bo prędzej czy później zdechnie i może to być w najmniej oczekiwanym momencie.

@anon72825314 Chyba trzeba rozkręcać wszystko, aby wyciągnąć baterię.

Teraz przestał się wydobywać ten dźwięk. Raczej to nie były piski/buczenie, tylko coś jakby rozładowana bateria w telefonie.