Dziwny dźwięk z komputera

Witajcie,

ostatnio wymieniłem swój sprzęt na nowy (jak w podpisie) i wszystko działa normalnie poza jedną dziwną rzeczą.

Mianowicie, co kilkadziesiąt minut płyta główna wydaje taki dźwięk, jak przy wyłączaniu komputera, czyli takie tyknięcie i odgłos powoli schodzącego napięcia. Wszystko działa normalnie, nie następuje wtedy żadna zwiecha itp.

Chciałbym dowiedzieć się, czy ktoś z was spotkał się już z czymś takim, bo ja osobiście nigdy i nieco mnie to niepokoi.

Płyta główna wydaje jakieś dźwięki?

Skoro wydaje Ci się, że “napięcie schodzi” - zmierz je.

Nie dam sobie głowy uciąć, że to dźwięk z płyty głównej. Możliwe, że pochodzi on z zasilacza.

Niestety mierzenie napięć i inne tego typu techniczne zabawy w moim przypadku odpadają.

Może jest ktoś, kto spotkał się kiedyś z podobnym przypadkiem.

Witam u mnie też występuje takie zjawisko , posiadam także zasilacz OCZ i myślę że to on oddaje taki dzwięk słychać ewidentnie schodzenie z obrotów wentylatora jakby .

No to sprawa powoli się wyjaśnia. Teraz wiem przynajmniej, że to zasilacz.

Pozostaje tylko pytanie, czy jest to dźwięk sugerujący jakąś wadę, czy te zasilacze po prostu “tak mają”.

Długo już masz ten zasilacz?

Od 2 miesięcy mam nowy sprzęt , zasilacz OCZ MODULAR 500 W , może jest to spowodowane tym że zasilacz przechodzi w jakiś oszczędny tryb nie mam pojęcia !!

Ok. Dzięki za podpowiedź. To w dużej mierze rozjaśnia sprawę.