Dziwny dzwięk z pod obudowy

Witam, zakupiłem teraz zestaw złożony przez morele.net, wszystko działa i w ogóle lecz niepokoją mnie dzwięki które docierają z pod obudowy. Dzwięk ten pojawia się po około 5-10 minutach od włączenia komputera i ustaje gdy lekko stuknę w  górną część obudowy po czym znowu się pojawia. Komputer chodzi dobrze, dysk wczytuje wszystko nic nie rzęźi jednak niepokoi mnie ten dzwięk. Nagranie nie jest wysokich lotów ale słychać wyraźnie, polecam przysłuchać się w sluchawkach.de.mp3

Zdejmij bok i osłuchaj, co hałasuje.

Nie wiem co to, ale za to nagranie może być hitem muzyki klubowej… Jak wspomniano, popatrz co hałasuje.

Dzięki panowie za odzew. Stuki dochodzą z zasilacza (Corsair VS 450), pewnie coś w wentylatorze, pytanie czy dać sobie spokój czy oddać na gwarancję? Poza tym po założeniu obydwu obudów stukanie ustało.

Wybór należy do Ciebie, co zrobisz  w przypadku ponownego hałasowania.

 

Edit:

 

Może to były wibracje czegoś, coś nie dokręcone,inne?

Podokręcaj po transporcie i oblukaj czy czasem jakaś karta czy wtyczka nie poluzowała się.

 

 

Tak z czystej ciekawości, dźwięk był nagrywany Samsungiem ?

Tak, i to marnym Galaxy Mini 2(używam zastępczo). Teraz znowu stuka, pokorzystam sobie trochę z komputera i zobaczę bo spalić to się raczej nie spali. Poza tym przeczytałem że ten model “tak ma”, wady fabryczne łożysk wentylatorów.

W miarę używania wsłuchaj się czy czasem dzwięk tego hałasu nie zmienia się wraz z obciążeniem komputera.

Bo to może świadczyć o problemach z wydajnością zasilacza.

 

Kiedyś miałem taki egzemplarz, że jak odpalało się grę to słychac było jak zwalnia wentylator :slight_smile: po rozebraniu nawet było widać wizualnie. Zdechł po 2 tyg grania w WoW.

Ja jeszcze tylko dodam - powodzenia w walenia w obudowę (jak masz dysk talerzowy a nie SSD).