Dziwny dzwięk z wentylatora-laptop

Witam, mam problem z wentylatorem w swoim laptopie Acer 5755g, otóz przed czyszczeniem go komputer mi sie zawieszał i sie przegrzewal. Postanowiłem go wyczyscic, gdyz robilem tak juz z 2 laptopami podobnych modelow do mojego Acera i wynik byl zaskakujacy, brak przegrzewania się oraz powiew cichego powietrza bez zadnych niepotrzebnych dzwiekow. Problem w moim laptopie jest taki, ze gdy go wyczyscilem, lopatki wentylatora oraz radiator po złozeniu go i wlączeniu grajac w gry slyszalny byl cichy dzwiek o tonie dosc wysokim. Przedtem byl tylko powiew powietrza bez dzwiekow, ale dlatego ze sie przegrzewal musialem go wyczyscic.

Opiszę proces czyszczenia:  Zaczalem od odkrecenia go z plyty glownej, potem wzialem odkurzacz i probowalem usunac kurz, bez skutku. Postanowilem ze wyczyszcze go patyczkami do uszu, wyczyscilem łopatki i wnętrze obudowy wentylatora, nastepnie zkręcilem go i złozylem laptop. 

Proszę o sugestie, jaki moze lezec w tym problem? Czy odkurzacz zaszkodzil? Moze trzeba nasmarowac wentylator? Laptop jest w posiadaniu 1,5 roku.

 

Może był zabity kurzem i miał mniejsze obroty i nie było to słyszalne. Może źle złożone chłodzenie i przepływ powietrza powoduje ten dźwięk, może wentylator uszkodzony. Gdybanie, osłuchaj go i może stwierdzisz przyczynę tego dźwięku.

Przed rozkrecaniem slyszalny byl od nowosci tylko szum powietrza, nic poza tym.

Rozkręcałem wentylator ponownie, sprawdzalem czy czegos nie dotyka, srobki dokrecalem mniejsza siłą a dalej to samo ;/ 

Moze trzeba nasmarować? Ale slyszalem ze po smarowaniu smar sie szybciej wysusza i jest to dzialanie tymczasowe;/