Dziwny ekran jakby 'zakłóceń' i restart

Witam, mam problem od jakiegoś czasu. Komp sie nie włączał razem z monitorem, rozne monitory testowalismy ale to wina sprzetu byla. Oddalismy kompa do naprawy(jest na gwarancji) naprawili go w koncu ale problem jeszcze jest taki :

Jakis czas temu instalowałam nowe stery do mojej karty (radeon hd 2600 pro) dlatego że przy uruchamianiu systemu caly ekran był w takich jakby zakłóceniach (bialo szaro czarne pasy) i restartował się. Wczesniej przed naprawa bylo to kilka razy a teraz tylko jeden raz, ale problem jest w tym ze ja juz około 5 razy instalowałam ze strony producenta stery. No i wczoraj zainstalowalam sp2 do visty. wszystko aktualne, i zabezpieczone. Jeśli ktoś wie, co to może znaczyć, proszę o pomoc. Aha i screen : http://i29.tinypic.com/2mwrok.jpg

Dodane 20.08.2009 (Cz) 14:13

aha i jeszcze jedno : wiecie moze czemu w panelu usuwania pisze mi że program IMVU (wirtualny chat, cos jak 2life tyle ze fajniejszy) zajmuje 65 GB?! aż nie mogłam uwierzyć.program znajduje sie w sciezce : C:\Users\ASIA\AppData\Roaming\IMVUClient …

screen ; http://i30.tinypic.com/21n19hx.jpg

Hej,

Błąd sterownika… Albo niepoprawnie zainstalowany, albo uszkodzony… Najlepiej odinstaluj sterowniki dokładnie tak, jak w temacie Deinstalacja sterowników i kodeków - z tą jedną zmianą, że przed instalacją sterownika do grafiki instalujemy jeszcze raz sterowniki do chipsetu płyty głównej, później sterownik do karty graficznej i na koniec najnowszą wersję DirectX.

To po prostu najzwyczajniejszy w świecie błąd apletu Programy i funkcje w Viście - na Twoim miejscu wcale bym się tym nie przejmował… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

o matko. Dzięki za rady ale za cholere nie mam pojecia jak odinstalowac stery od plyty glownej ;o wole sie w to nie bawic bo znow moge popsuc kompa ;p

Hej,

:oops: Ojojoj, mój błąd, a raczej niedoprecyzowanie… Więc tak - chodziło mi o odinstalowanie tylko i wyłącznie sterowników do grafiki. Sterowników do płyty głównej jako takich nie da się odinstalować. :slight_smile: Co prawda niektóre ich pliki mogą zostać usunięte po deinstalacji sterowników do grafiki, więc by uniknąć ewentualnych problemów dobrze jest zainstalować te sterowniki jeszcze raz - oczywiście bez deinstalacji… :slight_smile: Trochę to zagmatwałem, ale mam nadzieję, że rozumiesz, o co mi chodziło… :slight_smile:

Mam nadzieję, że po wytłumaczeniach już się nie boisz… :slight_smile: Reasumując - odinstalowujesz sterowniki do grafiki (zgodnie z podanym postem, czyli najpierw aplet dodaj/usuń programy, później tryb awaryjny z Drive Cleaner’em i czyszczeniem rejestru), instalujesz sterowniki do płyty głównej, restart, sterowniki do grafiki, restart i najnowszy DirectX - i powinno działać. Proste, prawda?? :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Dimatheus