Dziwny ekran przy starcie systemu

Witam mam problem:

Podczas użytkowania zresetował mi sie komputer SAM

przy włączaniu przed ekranem powitalnym wyskoczyło mi:

http://toastytech.com/guis/os24_boot.gif

Coś takiego potem system normalnie sie odpalił

Jak to wyłączyć ?

1 raz mam do czynienia z czymś takim czy to wirus?

Witam

Na 100 % nie jestem pewny ale myśle że to konfiguracja bios jest przyczyną powstawania tego problemu

Niektóre płyty główne wyświetlają po uruchomieniu komputera swój ekran powitalny jak miałem starszą płytę główną to przy każdym uruchomieniu miałem napis IMB coś tam BIos Ver… i td i jakis obrazek ale wyłączyłem to w biosie Musisz pogrzebać u siebie.

OS/2 to jest stary system zrobiony przez IBM, który nie jest już produkowany, taki pierwowzór Windowsa, ale zapewne Ty masz właśnie Windowsa więc jest to baaardzo podejżane, radze zeskanować system dobrym antywirusem ale z płyty przed jego startem.

niema jakiejs infolini lub semaila do nixck

Pewnie ktoś Ci się włamał na kompa i podmienił ekran startowy (miejmy nadzieję że tylko to).

Wg mnie ktoś zrobił Ci dowcip. Albo zdalnie jeżeli jesteś w jakiejś sieci lokalnej i nie zabezpieczyłeś dostatecznie komputera albo lokalnie - kolega, ktoś z rodziny itp.

Najłatwiej logo startowe podmienić dodając odpowiedni wpis w pliku C:\boot.ini. Otwórz ten plik i sprawdź czy nie ma w nim, w wierszu określającym ładowany system operacyjny przełączników

/bootlogo /noguiboot oraz pliku boot.bmp w folderze C:\Windows

Druga możliwość podmiany logo startowego Windows XP to zmiana pliku jądra z jakiego startuje system przez dodanie do w/w wiersza przełącznika /KERNEL=plik.exe. Plik.exe zawiera zmodyfikowane bootlogo

Trzecia możliwość (pdoobna do drugiej ale wiążąca się z modyfikacją oryginalnych plików systemowych) to modyfikacja pliku C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe

Oczywiście, zamiast głupiego żartu może to być jakiś wirus lub inny szkodnik, który zrobił w Twoim systemie co chciał, bo pracujesz na koncie użytkownika z uprawnieniami administracyjnymi.

nie ma takiego czegoś w u mnie

=============================================

Ale to mi sie pokazalo na 5 sek i za chwile wlaczyl sie ekran powitalny XP

W takim razie ktoś lub coś podmieniło plik ntoskrnl.exe, w którym są 'zaszyte" bitmapy składające się na obrazek startowy

Normalne (napis i logo Windows na czarnym tle) też przecież pokazują się tylko na kilka sekund.

Jeśli Ci ten nowy obrazek nie przeszkadza możesz tak zostawić, sama zmiana boot screena groźna nie jest. Ale jeżeli to nie Ty ją zrobiłeś, świadomie to znaczy, że Twój system jest dziurawy jak sito i można z nim zrobić co się zechce - łącznie z zawirusowaniem. I tym powinieneś się zająć. Przeskanować system programem antywirusowym, ustawić lub zmienić hasło użytkownika (silne - minimum 8 znaków alfanumerycznych), no i, o czym już pisałem, zrezygnować z używania konta administracyjnego do normalnej pracy.