Dziwny email czyżby SPAM?

Witam mam taki problem dzisiaj weszłam na swoją skrzynkę pocztową WP.PL moim oczom ukazały się takie wiadomości. Gdzie ja nic nie klikałam poczta dopiero dzisiaj otwarta po wielu miesiącach na żadną zbiórkę nie wpłacałam nie mam nawet konta internetowego w banku. Pomóżcie nie wiem czy ten email jest bezpieczny. Czy to jest jakiś SPAM? Załączam screen

Wywal bez otwierania.

1 polubienie

tpay to platforma płatnicza, która umożliwia szybkie przelewy międzybankowe. Widocznie “ktoś” (bo jeśli nie Ty, to kto?) zainicjował płatność, podając m.in. Twój adres e-mail. tpay wysyła potwierdzenie zawarcia transakcji i oczekuje na wpłatę. Jak widać wpłata nie doszła, bo następnego dnia podesłali przypomnienie.

Dzięki nie to na pewno nie ja może ktoś się pomylił w adresie dzięki zrobiłam tak jak radził kolega powyżej po prostu wywaliłam bez otwierania dzięki wielkie za pomoc :slight_smile:

Ta, pomylił się … Nie wierz w garbate aniołki. Być może gdzieś kiedyś podałaś adres email lub był widoczny w jakims portalu, a roboty go wyczesały … albo … przed tobą ktoś inny był posiadaczem twojego obecnego adresu (był taki sam). Co prawda w regulaminie wp stoi, że po usunięciu konta nie można założyć takiego samego konta, ale nie wiem czy tak było zawsze albo czy rzeczywiście nie można było…

Hej to co teraz radzisz marcin82? Co masz na myśli mówiąc roboty wyczesały? Mam ewentualnie zdjęcia tego email bez otwierania wiadomości bo nie otwierałam bo dwa razy się zastanawiam zanim coś otworzę. Pozdrawiam :slight_smile:

Na wszelki wypadek - aby sprawdzić czy maile nie przywlokły coś na Twój komputer -wykonaj raport FRST wg zasad jak niżej:

I poczekaj cierpliwie na analizę iJuliusza lub Acorusa…

1 polubienie

Bardzo dziękuję za wszystkie wskazówki poniżej wrzucam to o co prosił zbigg47 proszę o sprawdzenie. Pozdrawiam :slight_smile:FRST_24-03-2019 21.01.17.txt (70,7 KB)
Addition_24-03-2019 21.01.17.txt (27,2 KB)

Witaj @zapalka2302
W logach nie widać infekcji.
Plik naprawczy będzie jedynie oczyszczający.

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\Paulina\Desktop
    fixlist.txt (2,2 KB)
    “Plik naprawczy został wykonany w FiRST Editor 1.07b © ijuliusz.pl”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Możesz zastosować również skan ESET według opisu poniżej
  • Pobierz ESET Online Scanner
  • Uruchom z Uprawnieniami Administratora
  • Naciśnij Get Started
  • Naciśnij Accept
  • Ponownie Get Started
  • Wybierz w pierwszym pytaniu No Thanks …, w drugim Disable…
  • Continue
  • Wybierz Full Scan
  • Zaznacz Enable …
  • Start Scan
  • Gdy wykryje jakiekolwiek zagrożenia zapisz log Save scan log
  • Program zapyta o Periodic scan odznacz i wybierz Continue
  • Następnie możesz zostawić wiadomość do producenta. Zaznacz Delete application data on closing
  • Jeśli zostawiłeś wiadomość Submit and continue, jeśli nie Close without feedback
  • Udostępnij plik log

Dziękuję :slight_smile: i mam pytanie czy zmieniać adres email w związku z sytuacją? Jeszcze raz podkreślę skrzynka otwarta po wielu miesiącach na żadną zbiórkę nie wpłacałam nie mam nawet konta internetowego w banku. Nie otwierałam nawet tych email bo zawsze dwa razy się zastawiam co otwieram. Powyżej kolega januszek poradził wywalić bez otwierania wywaliłam. Ale co z tym z zrobić, czy już nie będzie takich wiadomości?
Fixlog_24-03-2019 21.48.23.txt (7,7 KB)

Jak najbardziej będą. Jeśli nadawca nie otrzyma błędu o braku adresata to znaczy, że konto jest aktywne. Jeśli to nie jest twoje główne konto (a tak wychodzi) to usuń w diabły. Załóż np. GMail. Przed ewentualnym usunięciem konta wp upewnij się, że we wszystkich serwisach, z których korzystasz, a które kiedyś zakładałaś i podałaś ten adres - zmienisz go na jakiś inny, itd.

1 polubienie

Dziękuję za pomoc wszystkim zmieniłam email konto WP usunięte. Pozdrawiam :slight_smile:

1 polubienie