Dziwny kabel w zestawie

Witam. Jakieś trzy lata temu zakupiłem komputer, i w pudełku ze sterownikami miałem taki kabel, czy rozdzielacz, w każydym razie nie wiem do czego on służy, oto on: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 3d3db.html , dopiero dziś go wypakowałem z foli, wcześniej mnie nie interesował, ale teraz chcę się dowiedzieć do czego on służy. Jak wiecie to proszę napisać, dziękuję i pozdrawiam.

Czerwony, niebieski oraz zielony to jest wejście component - http://pl.wikipedia.org/wiki/Component_video ( możesz np. podłączyć pod kartę graficzną xboxa i nagrywać obraz na kompa z xboxa, żółty kabel to zwykły chinch do obrazu. Component obsługuje HD a ten żółty nie obsługuję

Czyli to do wyprowadzenia analogowego obrazu (video) w formacie akceptowalnym przez telewizory, magnetowidy itp.

Niektóre karty oprócz wyjść video mają również wejście, do obrazu z zewnętrznego źródła (kamery, magnetowidu), można wtedy nagrywać na dysk.

Aha dzięki wielkie. Pozdrawiam.

ShadowMage , ten kabel służy tylko do wyprowadzenia sygnału video z komputera do np. TV a nie odwrotnie ale reszta tego co napisałeś się zgadza.

To co napisał MaRa też jest prawdą że niektóre karty graficzne mają oprócz wyjścia też wejście obrazu (oznaczone jako VIVO - Video In, Video Out) ale to tylko niektóre modele (droższe modele starszych kart) i od już pewnego czasu producenci nie montują w kartach złącza VIVO a jedynie wyjście Video.