Dziwny Komunikat Na Banerach Flash Na Stronach WWW


(asziatko) #1

Cześć,

Mam taki problem z elementami flash na stronach WWW. Na każdej stronie WWW na której jest jaki kolwiek element flash np. baner pojawia mi się taki komunikat jak na screenach poniżej lub w ogóle nic się nie pojawi

Komunikat po najechaniu kursora myszki na element flash mówi coś o uaktywnieniu i używaniu tego formatu. Tylko jak go uaktywnić?. Prócz tego komunikatu pojawia się jeszcze biała ramka w czarne kropki - widoczna na screenie. Nadmienie odrazu że mam zainstalowane Adobe Flash Player 9 ActiveX wersja 9.0.16.0 i Adobe Shockwave Player wersja 10.1.4.20. Brakuje jeszcze czegoś by móc się pozbyć tego problemu?.

Proszę o odpowiedz i o pomoc.


(Spam) #2

:arrow: http://pornel.net/patent

:arrow: http://pornel.net/patent/obejscie


(Sumikd) #3

ramka i ten tekst pojawia się, bo zapewne korzystasz z IE7 :wink:

ale jak się tego pozbyć to nie mam pojęcia :stuck_out_tongue:


(Spam) #4

Albo zapewne z IE6 z WinXP SP2, IE7, Opery 9.x... :roll:


(asziatko) #5

Wasacz , dzięki za informacje. Dużo mi one pomogły, chodź nadal nie wiem jak to aktywować. Czy ja mam to aktywować czy twórcy stron na których są elementy flash?. Mimo tego wolał bym zostać w IE, czy dla IE jest jakieś racionalne obejście tego problemu?. Coś w stylu zainstalowania dodatkowej wtyczki itp?. Właśnie jak się tego pozbyć... ?.

Korzystam z IE 6.0 i Windows XP Home Pl SP2.


(Spam) #6

Dla IE nie ma żadnego sposobu na obejście.

Pozostaje przesiadka na inną przeglądarkę.


(asziatko) #7

To nie dobrze. Póki co jestem na IE 6.0 i narazie na nim pozostane. Nie wchodze na aż tak wielką ilość stron WWW gdzie są elementy flash itp. Ale kosmetycznie można by mieć to tak "normalnie" bez konieczności klikania by aktywować.


(fiesta) #8

Sprawdź w ustawieniach zapory, antywira, programu do blokowania popupów, poziom zabezpieczeń przeglądarki.


(asziatko) #9

fiesta , jeśli chodzi o poziom zabezpieczeń przeglądarki to wszystkie poziomy mam ustawione...

Internet - Średni

Internet Lokalny - Średnio Niski

Zaufane Witryny - Niski

Witryny z Ograniczeniami - Wysoki

Programu do blokowania popupów nie mam, tylko korzystam z tej opcji co jest w IE czy XP.

Zapore mam włączona, nic w niej nie znalazłem co by wskazywało na to że ma coś wspólnego z problemem opisanym powyżej.

Złączono Posta : 30.10.2006 (Pon) 9:21

Problem opisany powyżej dotyczy tylko Systemu Windows XP?. Bo jak zauważyłem to na Windows 98 nie ma tego problemu i komunikatu Kliknij aby, uaktywnić i używać ten format.


(Spam) #10

To i tak nic nie da.

Dotyczy konkretnie XP SP2.

W linku masz napisane, że sprawa dotyczy patentów, dlatego zaktualizowana wersja IE musiała mieć ten "bajer". Dla IE nie zmienisz tego i koniec kropka :frowning: Chyba, że używałbyś IE bez żadnych aktualizacji, ale... :x


(asziatko) #11

Coż zrobić. Wszystko jest opatentowane, za wszystko każdy sobie liczy i my Użytkownicy/Internauci nie kiedy odczuwamy na sobie te skutki. Nie wiem co komu to przeszkadzało żeby poruszył sprawe patentów na elementy flash na stronach WWW?. Musi być tak jak jest. Teoretycznie można używać IE bez żadnych aktualizacji ale praktycznie jest to nie możliwe.