Dziwny komunikat po zmianie płyty głównej

Witam.

Mam poważny problem. Otóż, miałem płytę główną DFI AK75-EC VIA KT133A, zmieniłem ją na ECS K7S5A Pro v.5.0 SIS 735.

Po uruchomieniu komputera z nową płytą testy urządzeń przebiegają poprawnie. Wszystko wykrywa. Słychać jedno, standardowe piknięcie z głośniczka, po 5 sekundach następne (identyczne, jak poprzednie). Przy poprzedniej płycie głównej miałem tylko jedno. Nie wiem, czy teraz ten drugi pisk, to jakiś problem.

Standardowy pasek WindowsaXP (biały na czarnym tle, u dołu ekranu) przebiega do końca. I tu problem.

Pokazuje się na 1 sekundę ekran powitalny Windowsa (ten z paskiem postępu). Ekran ten natychmiast znika i pojawia sie niebieski ekran z błędem, gdzie pisze, że system zostanie zamknięty, aby nie uszkodzić komputera, że prawdopodobnie to coś z dyskiem twardym, że mam sprawdzić podłączenie dysku twardego, a na samym dole:

*** STOP: 0x0000007B (0xF9E48640,0xc0000034,0x00000000,0x00000000)

Czy to może problem ze sterownikami do płyty głównej? Stare nie pasują do nowej płyty? W czym problem?

Kiedy wyskoczy ten komunikat, da się tylko zresetować komputer. Potem wychodzi lista z trybem awaryjnym (kilka opcji), trybem normalnym i ostatnią sprawną konfiguracją. Czego bym nie wybrał, zawsze pokazuje się ten niebieski ekran, który opisałem powyżej.

Włożyłem starą płytę i wszystko działa, dlatego teraz piszę.

Co mam zrobić? Proszę o pomoc. Z góry bardzo dziękuję.

Z Windowsem XP jest tak, że po zmianie płyty głównej najczęściej wymagana jest reinstalacjia systemu.

To zależy głównie od modelu płyty gł. jedne wydają jeden piiiii inne 2 a jeszcze inne wogóle nie wydają dzwieków więc z tymi 2 piiiii raczej nie powinien być problem .

zwłaszcza jak zmienia się platforme , w Twoim przypadku zmienie uległ chipset a to też poważna sprawa , więc bez formatu i ponownej instalacjii systemu raczej może się nie obejść.

Czy na pewno, jeżeli przeinstaluję system, wszystko będzie już w porządku ?

areh** Zbych1** koledzy maja racje-to musi byc to. potwierdzone, zaklepane piii piii :slight_smile:

Jeśli płyta jest sprawna to na 100% tak.

Bardzo dziękuję Wam wszystkim.

Reinstalacja systemu rozwiązała problem.

Pozdrawiam.