Dziwny komunikat przy starcie systemu windows

(Mguzal) #1

Mam taki problem bo gdy uruchamiam komputer to pokazuje mi się jakiś komunikat gdzie mam do wyboru 5 minute,3 minute.A na samym dole zaczyna odliczać od 12-0 i komputer sie restartuje.I muszę nacisnąć F1 aby komputer kontynuował prace.macie jakieś pomysły jak to usunąć aby nie pokazywało mi się to?

(ADR1991) #2

Zrób jakieś zdjęcie.

(Piotrkijak) #3

Dokładnie, zrób screena, bo w ogóle nie idzie zrozumieć o co Ci chodzi.

(Mguzal) #4

ok to jest ten error

2prxkl0.jpg

(Piotrkijak) #5

To jest komunikat od biosu komputera. Coś chyba masz nie tak ze sprzętem. Od razu Ci się coś takiego wyświetla, czy jeszcze wyskakuje jakiś komunikat? Nie bawiłeś się czasami w OC procesora, lub pamięci? Spróbuj może odłączyć komputer od prądu, otwórz obudowę i wyjmij baterię z płyty głównej gdzieś tak na 10-20 sekund, włóż z powrotem, załącz komputer, wejdź w BIOS setup klawiszem delete i poustawiaj mu z powrotem datę, godzinę, sekwencję bootowania itd.

(Mguzal) #6

Nie bawiłem sie niczym ale niew wiem czy morze to być terz przyczyna rozładowanej baterii bo jak włącze komputer to mam date 31 stycznia 2007r godzina 00:00

(Piotrkijak) #7

To będzie bateria. Kup nową CR2032 i będzie ok. Taką baterię kupisz bez problemu u zegarmistrza, lub też możliwe, że będą mieć w komputerowym.