Dziwny komunikat...:(

hejka mam problemik otoz gdy wlancza kompa (win XP) wyskakuje na tym czarnym tle taki komunikat

"Boot from ATAPI CD-ROM:

Disk Boot Failure, insert system disk and press enter" pomozcie proszee

Musisz ustawić Boot- owanie w BIOS- ie następująco:

IDE-0

Flopy

CDROM

Wklej loga z HijackThis.

jak mam ci loga wkleic jak mi system sie nie uruchamia

czy masz tak ustawione w BIOS -ie??

ale jak wchodze w bios to w advanced bios czy jak? gdzie znajde to co kamma napisal

Złączono Posta : 27 Sierpień 2005, 11:43:14

nie pamietam;/ pisze od sasiada

Złączono Posta : 27 Sierpień 2005, 11:44:47

napewno w First … mam CDROM

a w second… HDD1

Pod nazwa

Advanced CMOS Setup

i szukaj:

1 Boot Device

2 Boot Device

3 Boot Device

lub podobne

A nie masz po prostu włożonej jakiejś płyty w CD-Romie? Jak tak to wystarczy wyciągnąć…

mam dokładnie taki sam problem. Dostałem od kuzynki jej starego kompa sformatowałem dysk wkladam plytke z Xp a tu "Boot from ATAPI CD-ROM:

Disk Boot Failure, insert system disk and press enter". Na 100% ten windows powinien dzialas bo juz go kiedys instalowałem … co mam zrobic ???

prawodopodobnie tu:

nie masz ustawionego bootowania z płyty i w tym tkwi problem.

czy aby napewno warto instalować na nim winxp??

Zamierzam zrobic na nim linuksa, tylko ze nie mam go pod reka, mam natomiast XP wiec chciaelem zobaczyc czy to wogóle bedzie jako tako chodzic /choc sie nie łudze że bedzie cudnie/ Sadzisz ze nie warto nawet próbowac i lepiej poszukac gdzies Win98???

a formatowałeś już go pod linuxem?? jeśli tak to nie dziwne że masz taki komunikat (linux ma inny system plików niż xp) myślę że pod linuxa wystarczyłaby ci taka konfiguracja sprzętowa…

jak nie masz orginalnego windowsa 98 to nie mozesz go instalować na któym kompie popadnie (patrze regulamin)