Dziwny, metaliczny dzwiek z komputera po delikatnym upadku

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów

Miałem wczoraj wypadek z komputerem. Obluzowała sie półeczka od biurka, na której on stoi i spadł na podłoge (wysokość nieduża, raptem 3 cm, nie więcej). Od tamtego momentu zaczął wydobywać się z niego dziwny, metaliczny stukot (nagranie zrobione przeze mnie z wnętrza komputera w linku poniżej). On nie hałasuje cały czas w ten sposób. Raz jest cicho, raz znowu postukuje pojedynczo a raz znowu nachrzania na całego. Zauważyłem, że jak przechylę komputer w prawą stronę to stuka szybciej i zdecydowanie mocniej, aż mam wrażenie że komputer drży mi w rękach, a z kolei jak przechylę w lewą, to im bardziej jest przechylony tym mniejsza częstotliwość stuknięć (aż w końcu cichnie na dobre). To samo jak w pionie przechylam komputer do przodu (przyciskami do podłogi). Wtedy stukanie cichnie, a jak potrzymam go w tej pozycji przez 5-10 minut, to nie stuka jak ponownie go podnoszę (bardzo delikatnie).

Na pewno nie jest to dysk twardy. Żródło odgłosów moim zdaniem jest w “pudle” z zasilaczem. Kiedy nakładam boczny panel z powrotem na komputer, odgłos stuknięć wcale nie jest przytłumiany co może tez świadczyć, że to coś w zasilaczu. Dziękuję serdecznie z góry za wszelkie porady

Izzy_B ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Update: rozkreciłem zasilacz (a robiłem to 1 raz w życiu, nie wiedziałem co jest czym). Nie było w nim nic podejrzanego, więc po prostu go wyczysciłem i złożyłem z powrotem (przerażony trochę, ze coś się uszkodziło). Metaliczny dzwięk zniknął, komputer działa, wiatrak w zasilaczu się kręci ale (co dziwne) w ogóle nie leci z niego zimno jak podstawiam rękę (jest bardzo delikatny podmuch). Temperatura w biosie utrzymuje się ponizej 40 stopni, więc chyba mimo wszystko jest dobrze. Zauważalnie ciszej również komputer pracuje

no i dobrze ze sie nic nie stalo:) pamietaj również ze komputer to delikatne urządzenie :slight_smile:

Dzięki za wskazówki :slight_smile: Pozdrawiam