Dziwny obraz w filmach

Filmy dvd odtwarzane przez powerDVD 7 są ciemne i twarze są rozmyte czy to możliwe że przez powerDVD? czy przez jakieś kodeki? Jakie polecacie kodeki do filmów? a może coś złego się dzieje ze starami od płyty albo grafiki ( płyta DFI modelu akurat nie mam dokładnego przy sobie a grafika Galaxy 7900GS )

Spróbuj pogrzebać w ustawieniach PowerDVD w zakładce Video lub podobnie, włącz tam “sprzętowe wspomaganie dla odtwarzania plików video”, powinna tam być jeszcze jakaś opcja filtra czy czegoś takiego, pokombinuj ze zmianą jej wartości - ja tam miałem chyba full clev2 kiedyś czy jakoś tak. Wartość przeplotu ustaw na “Automatyczną”.

A nie pomoże zainstalowanie starszej wersji powerDVD? np 6? bo na innym kompie mam 6 i wszystko śmiga elegancko jasny film i twarze lux…

Z tego co pamiętam wersja 6 właśnie domyślnie inaczej ustawiała opcje tego filtra - właśnie chyba na CLEV-2 (pełen) czy jakoś tak, no i przeplot był “Automatyczny”. Dlatego wyżej napisałem abyś tak to poustawiał - zrobiłeś to?

No i koniecznie pokombinuj z tym “użyciem akceleracji sprzętowej dla odtwarzania plików wideo”, włącz lub wyłącz - w zależności kiedy występuje ten problem.

sprawdź na innym odtwarzaczu jeśli bedzie tak samo to przeinstaluj sterowniki od karty graficznej .