Dziwny ping

Cześć.

Postanowiłem, że dokładnie opisze swój problem, ponieważ od dłuższego czasu poszukuje rozwiązania, którego znaleźć nie potrafię. Może ktoś miał już taki problem. Nie wiem.

W każdym bądź razie sprawa wygląda następująco.

Posiadam router Linksys WAG200G oraz kartę sieciową Ralink rt 2400 + antena zew. kierunkowa, którą mam “przelotowo” na obecną chwilę (trzymam to w pokoju).

Ping skacze co kilkadziesiąt sekund do wartości ok. 1000ms

Pingując brame domyslną 192.168.1.1 (AccessPoint)

wygląda to tak:

pingdk9.th.jpg

Pingując przykładowo onet.pl wygląda to tak:

pingonetea4.th.jpg

Na komputerze podłączonym kablem nie ma tego problemu.

Zauważyłem też, że w momencie tego “freeza” dioda na karcie sieciowej zaczyna bardzo szybko pulsować.

Skanowałem komputer różnymi programami czyszczącymi wszelakie brudy, błędy (w rejestrze) itp itd.

Poza tym wątpie, że jest to wina oprogramowania i podejrzewam, że z kartą sieciową jest coś nie tak bo ona nie jest chyba na “atherosie”.

Albo wina leży w konfiguracji routera :?

Do karty sieciowej jak i do routera wgrałem najnowsze sterowniki.

Bardzo przeszkadza mi ten skaczący ping przede wszystkim grając po sieci tj. Counter Strike:Source gdzie w momencie skoku pingu mam laga typu “respawn”.

Czytałem na innych forach, że ludzie mają takie problemy ale na Windowsie Vista ale mają także rozwiązanie (program WLAN Optimizer .NET, którego niestety dla Windowsa XP nie ma)

Wiem, że są tu ludzie, którzy prawdopodobnie będą potrafili mi pomóc, dlatego zwracam się z wielką prośbą o pomoc.

Pozdrawiam.

Jaką masz wersję firmware w tym routerze? Najnowsze to 1.01.06, jeśli masz starsze, to spróbuj uaktualnić i zobaczyć co będzie (http://tinyurl.com/3yxfz8)

W sumie to napisałem, że wgrałem najnowsze :slight_smile:

PS. Posiadam “Firmware Version: 1.01.08” (najnowszy)

Powiedz co rozumiesz przez pojęcie “przelotowo” , czy w sieci są 2 anteny kierunkowe, czy są to Yagi czy coś innego, czy polaryzacja anten się zgadza. Najczęściej takie lagi występują jeśłi polaryzacja na jednej z anten jest pionowa na drugiej pozioma, spróbuj przekręcić antenę o 90 stopni wokół własnej osi i sprawdź wtedy jak się będzie zachowywać, poozstaje też opcja samej anteny , często wynalazki kupowane na allegro okazują się kawałkiem drutu w rurce od kibelka.

Jakiej firmy jest AP-ek?

“Przelotowo” tzn. że narazie :slight_smile: bo innej nie miałem. Ta antena jest pozostałością po dawnym internecie (radiówce) i od providera tej że radiówki ją mam (sam jej nie kupowałem) - była przyczepiona do ściany zew. domu (teraz ją trzymam w pokoju :stuck_out_tongue: ) a router stoi w innym pokoju. W sieci jest tylko 1 anena moja no i ta od routera. Nie mam pojęcia co to polaryzacja i ocb.

ps. Linksys WAG200G jest routerem, accesspointem, switcherem, modemem w jednym

dzięki za zainteresowanie :wink:

edit: przekręciłem tą antene o 90* jak mówileś, ale nic się nie zmieniło ping nadal skacze, oprócz tego że sila sygnalu zmalała :smiley:

W dniu 25.07.2008 , o godzinie 21:28 został dopisany post przez Snooppy

dziś sprawdziłem pingowanie na laptopie i jest wszystko ok jakby, bo pinguje normalnie 2-3ms i skacze co jakis czas ale tylko do 50ms a nie 1000ms.

Więc co? Wina karty sieciowej (anteny) ?

Problem rozwiązany! Trzeba było wyłączyć usługę “Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej” ktora odpowiada za skanowanie co troche w celu poszukiwania nowych sieci.

Rozwiązanie tutaj:

http://paininthetech.com/2005/10/25/dis … indows-xp/

Pozdrawiam :slight_smile: