Dziwny pisk/brzęk z komputera podczas grania

Witam mam problem, od jakiegoś czasu komputer dziwnie brzęczy/piszczy przy graniu w niektóre gry, dźwięk jest prawie identyczny jak w tym filmiku (nie mój film)

mój komp w skrócie:

geforce 7300gt 128mb 58 stopni celsjusza w spoczynku

intel pentium d cpu 2.8 ghz dwurdzeniowy 55 stopni w spoczynku

1gb ramu

Co może być przyczyną tych pisków? Dodam że mogą trwać sekundę przerwa i dalej, albo nawet może tak piszczeć przez kilkanaście sek, róznie jest :stuck_out_tongue:

Z góry thx za pomoc :wink:

U mojego kolegi pika jak się przegrzewa. ~50 stopni to jak dla mnie za dużo jak na spoczynek, a wiesz może ile ma w stresie gdy zaczyna hałasować? Hwinfo włącz i podaj maksymalną wartość temp. po grze.

Z reguły tak piszczy karta graficzna.

Hmm potem sprawdze te temperaury, nie tak dawno był wymieniany wiatrak na grafie i chyba na płycie głównej a grafa grzeje się bardziej niż wczesniej, może wiatrak wciągający powietrze do środka wciąga też kurz? :smiley: w sobote wyczyszcze kompa trochę i zobaczę. A wiadomo co może tak piszczeć i da się coś z tym zrobić?

Takie zabezpieczenie. Komputer daje Ci sygnał gdy jeden z podzespołów przekroczył określona temperaturę. BIOSie możesz zmienić wartość od której ma włączać się alarm.

Gdy podasz temperatury w stresie to pomyślimy.

Wieć zrobiono to nieumiejętnie, albo wymieniono na gorszy model.