Dziwny problem- brak obrazu na PC

witam od pewnego czasu borykam sie z niespotykanym problemem a mianowicie.

Czyli ty go wyłączyłeś czy sam się wyłączył?

Rozumiem że obraz z Biosu tez się nie pojawia?

oczywiście że nie pojawia się w ogole obraz( nawet podszas POSTu czy ładowania biosu/ systemu), kompletnie nic. Po wlączeniu- czyli twardym wyłączeniu/ resecie komputera gdyż sam by się nie “odwiesił”.

System ładuje zły sterownik do monitora to się zdarza.Czasami starczy włączyć komputer parokrotnie. Szczegulnie przy starszych monitorach. Ale nie wiem dlaczeg dzieje sie to po zwieszeniu. Jaki masz system? ctrl+altt+del tez nic nie daje?

Jeżeli nie pojawia się obraz z biosu, to system nawet nie zaczął się ładować i sterownik raczej nie jest tu przyczyną. Wymieniłeś płytę główną, sprawdziłeś pod innym zasilaczem. Nie wiem ile masz kości pamięci w tym komputerze. Warto by je przetestować memtestem w jakiejś sprawnej jednostce.

Chmmm miałem ten sam problem. Spytałem nauczycielki która ma 30 lat doświadczenia w zawodzie, nie tylko jako nauczycielka , ale także jako serwisantka. I ona twierdziła że jesto to wina stera.

Sprawdzić zawsze można, ale Bios powinien wystartować nawet bez podpiętego dysku i tym samym bez sterowników.

Mam jeszcze pewien pomysł. Jeżeli dysponujesz jeszcze oryginalnym zasilaczem który był w komputerze jak zaczęły się problemy, to podłącz go  i sprawdź miernikiem (o ile posiadasz) napięcia. 

Przykład pomiaru masz masz np.tutaj

nie dochodzi do ładowania systemu więc to nie sterownik a nawet bez dysku twardego powinno jakąs komende wywalić że brak tablicy partycji itd. bez dysku też włączałem komputer i dalej to samo są 2 kości pamięci ale czy kości mogą być przyczyną takiego czegos?. btw przed chwilą sprawdziłęm na innej działającej kości i dalej nic :wink:

więc tak rozkręciłęm zasilacz brak wylkanych czy wybuchniętych kondziaków. innym zasilaczem mocniejszym też testowałem bez pozytywnego skutku

OK, ale czy masz możliwość zmierzyć napięcia w oryginalnym zasilaczu jaki był zamontowany?

niestety aktualnie nie mam takiej mozliwosci

Hej,

Spróbuj odpalić tylko płytę ze zmontowanym procesorem i podłączonym speakerem. Będą wydawane jakieś dźwięki?

Pozdrawiam,

Dimatheus

To na chwilę obecną mam taka hipotezę: jeżeli komputer się wieszał coraz częściej a później zupełnie padł to najczęściej przyczyną jest płyta główna lub zasilacz. Płytę wymieniłeś i sprawdzałeś z innym zasilaczem. Jednak jeżeli oryginalny zasilacz byłby niestabilny i podał za wysokie napięcie, to sądzę że po prostu mógł pogrzebać wszystkie wrażliwe elementy (np. RAM, procesor, płyta). Jeżeli to nie zasilacz to chyba najlepiej podejść do serwisu i poprosić o sprawdzenie wszystkich elementów po kolei (chyba że sam masz skąd podmienić).

http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,Program,Windows,12556.html może spróbuj tego.