Dziwny problem HDMI Asus G752VS

Witam, problem wydaje mi się że występuje po aktualizacji sterowników karty graficznej. Ciężko mi powiedzieć co się dzieje bo teraz np działa mi normalnie port HDMI. Mianowicie nie wiem kiedy i jak to się dzieje że mój port HDMI przestaje kompletnie reagować, ostatnio miałem sytuacje że wgl nie wykrywało mi telewizora który jest podpięty 10metrowym kablem HDMI 2.0 … dobrej jakości bo pieniędzy na nim nie szczędziłem. Przepinanie , restartowanie nie pomagało dopiero jak całkiem wyłączyłem komputer czyli tak że zasilanie całkiem zostało odcięte to wszystko wraca do normy, wygląda to tak jakby musiało zostać odlączone zasilanie przez ten cały procesor który tym steruje, laptop w dalszym ciągu podpięty do gniazdka takze dopiero wyłączenie z opcji wyłącz rozwiązuje problem, natomiast restart który w windowsie 10 sprawia że wszystkie pliki są od nowa wczytane nic nie daje. Temat założyłem dlatego bo przed chwilą miałęm troszkę inną sytuacje, mianowicie telewizor był wykryty, nazwa i parametry wszystkie były podane, po przełączeniu trybu wyswietalnia na drugi ekran skutkowało wygaszeniem głównego czyli tak jak powinno być ale na telewizorze niz też nie było widać, probowałem przepinałem i nawet po odpięciu kabla komputer dalej widział że jest podpięty drugi ekran, dlatego wcześniej w poście wspomniałem że port HDMI się mi zacina, restart nie pomógł, dopiero opcja wyłącz komputer i włączenie go ponownie rozwiązało usterke. laptop mam niespełna miesiąc i przed aktualizacją sterowników karty graficznej nie zauważyłem tego problemu. dlatego nie jestem pewny co go powoduje. Moje pytanie to czy ktoś kto używa sterownika nvidi 391.01 zauważył coś podobnego u siebie. kabel mam wpięty non stop do komputera i telewizora.
Pozdrawiam
Damian

Może trzeba używać sterownika do karty grafiki producenta laptopa Asusa, a nie Nvidii lub czekać na nowszą wersję steru Nvidii.

Ja żeby dostać się do BIOS-u lub chcę coś uruchomić z bootowalnego nośnika muszę wyłączyć komputer i monitor (HDMI) , a następnie włączyć monitor i komputer . Ot i cały “urok” W10 ! W W7 takie coś jest nie do pomyślenia !

dzięki że nam to wszystko wyjaśniłeś KAZDAN63 jak to jest u ciebie z biosem ale problem chyba tego nie dotyczy, ale fajnie nabić sobie posta, nie podając żadnej konkretnej odpowiedzi do pytania xD Mistrz Ekspert forum. A co do zapytania, wgraj po prostu wcześniejszy sterownik albo sterownik do twojego gpu ze strony asusa i sprawdź czy problem dalej występuję :slight_smile: Jeśli nie to masz rozwiązanie, jeśli tak będzie trzeba szukać dalej,

Z moim BIOS-em przy zainstalowanym W7 jest wszystko jak należy ! Problemem jest jak W10 realizuje funkcję “Uruchom ponownie” tj. jego interakcja z BIOS-em . Ty masz takie o tym pojęcie jak ja o “ruskim balecie” ! Nie jesteś nawet w stanie nawet zrozumieć tego co napisał i jaki jest związek z tym co ja napisałem . A tak w ogóle to o… się ode mnie ! Ja twoje porady i uwagi to mam głęboko w … !
Może z takim problemem miałem się zwrócić do takiego “speca” jak ty ?

Cyrki dzieją się tutaj haha, teraz widzę że to raz działa raz nie :smiley: , teraz włączyłem kompa i nie działało, wyłączyłem i włączyłem i dalej nie działało, odinstalowałem stery i wgrałem na nowe i dopiero po wyłączeniu i włączeniu zaczęło hulać, masakra xd

Nie denerwuj sie tak bo ci żyłka pęknie, twój post nie ma żadnego sensu, gdyby ten pan miał taki bios jak ty to miałoby to jakiś sens a tak to tylko sobie gadasz o tym co sie dzieje u ciebie z hdmi, to nie ma zadnego powiazania do problemu, ja mam win 10 podlaczony hdmi do tv i nie mam takich problemow jak ty wiec nie wkladaj wszystkich do jednego worka bo twoja rada w tym wypadku nie ma sensu bo nie w tym tkwi problem co u ciebie xD

Na ten moment stwierdziłem że ów usterka występuje podczas pierwszego uruchomienia laptopa. Dopiero podczas kolejnego uruchomienia komputera (pod warunkiem że się rozgrzał) wszystko wraca do normy, nasuwa mi się myśl czy może to być przyczyną niska temperatura laptopa? niee ja już głupieje, mam nadzieje że to wina Windowsa a nie sprzętu chociaż nie do końca wiadomo o co chodzi… Jak sądzicie?

Nie wiem czy to dalej kogoś interesuje, ale wyłączyłem Quick Boot w Windows 10, funkcje odpowiedzialną za szybkie uruchamianie systemu i włączyłem komputer pod dłuższej przerwie, HDMI działa teraz normalnie, odrazu po pierwszym uruchomieniu, zobaczę jeszcze po nocce jutro czy zaś będę musiał się bawić w wyłączanie i włączanie komputera. . Jutro dam znać :wink:

1 polubienie

Problem rozwiązany :slight_smile: