Dziwny problem przy dwóch antywirusach. :X

Cześć. Dzisiaj doszło by u mnie po raz 3 do kolejnego formatowania komputera :lol: przez antywirusa. Zawsze instaluję AntiVir XP i gdy zainstaluję jakikolwiek inny to komputer mi się tak zawiesza, że szału można dostać. Cudem wpadłem na pomysła, żeby przewrócić system i udało mi się po 2 godzinach :-x. Stopniowo, co kilka minut wciskałem Start --> Wszystkie programy --> Akcesoria --> Narzędzia systemowe --> i Przywracanie systemu - to trwało 2 godzinki :-D. Dzisiaj byłby trzeci format, wczęsniej, po instalacji Pandy nie mogłem wogóle się zalogować. Wiecie dlaczego tak się dzieje? Napewno nie spowodu słabego sprzętu. Nara

“Dziwny problem przy dwóch antywirusach.”

Masz zainstalowane 2 antywirusy ?? Napisz dokładniej

Miałem zainstalowanego AntiVir XP i chciałem przetestować inny. Po instalacji tego innego komputer się zawiesił… Teraz mam zainstalowany jeden: AntiVir XP

Z tego co się orientuję to programy antywirusowe nienawidzą konkurencji – tzn. nie można jednocześnie instalować 2. Teoretycznie i praktycznie możesz mieć zainstalowanych nawet i 10 (sam mam 3) jednakże nie mogą one w żadnym przypadku działać jednocześnie – dotyczy to zwłaszcza ochrony rezydencjalnej – niby nie działa a cały czas po cichu pracuje. Może u Ciebie programy antywirusowe najzwyczajniej w świecie walczą ze sobą, szczególnie kiedy oba czuwają…

Problem jest najprawdopodobniej w tym że nie można mieć dwóch antyvirów na jednym kompie. (Przynajmniej się tego nie zaleca) Odinstaluj jeden a potem zainstaluj ten co chcesz testować. :smiley:

panda jako jeden z nielicznych nie szyfruje wlasnej bazy wirusow i dzieki temu kazdy antivir wyje jak potepieniec skanujac jej baze wirusow…inne raczej nie maja z tym problemu…sprawdz to na podstawie skanera online…majac juz zainstalowany inny…sprawdz czy sie gryza…prawie kazdy z antywirow ma na swojej stronce skaner online…jesli tam bedzie wszystko ok to i instalujac na dysku pelna wersje nie powinienes miec z tym klopotu

Zakładam że chcąc przetestować “inny” antywir nie odinstalowałeś poprzedniego, prawda ? W takim przypadku jeden wykrył drugiego i nastąpiło “spięcie” w systemie. Nie można instalować jednocześnie dwóch antywirów.

Tak, nie odinstalowywałem AntiVir’a XP. Dobra, dzięki. Wiem już o co chodzi, nara

Zakładam że chcąc przetestować “inny” antywir nie odinstalowałeś poprzedniego, prawda ? W takim przypadku jeden wykrył drugiego i nastąpiło “spięcie” w systemie. Nie można instalować jednocześnie dwóch antywirów.

Zgadza się, sam kiedyś doświadczyłem czegoś podobnego, odradzam instalowanie dwóch rezydentnych antywirusów na jednym systemie. Grozi to niestabilnością , błędami a czasem może zupełnie zawiesić .

Możesz natomiast posiadać inny antywirus jeśli skanuje tylko na Twoje polecenie i nie ma ochrony rezydentnej, np. darmowy bit defender nie powinien stwarzać problemów bo uruchomisz go tylko do przeskanowania od czasu do czasu.Również program A2(antymalware) nie powoduje destabilizacji bo uruchamia się go podobnie jak wspomniany wyżej bit defender.

‘‘Zakładam że chcąc przetestować “inny” antywir nie odinstalowałeś poprzedniego, prawda ? W takim przypadku jeden wykrył drugiego i nastąpiło “spięcie” w systemie. Nie można instalować jednocześnie dwóch antywirów.’’

Zgadza się, sam kiedyś doświadczyłem czegoś podobnego, odradzam instalowanie dwóch rezydentnych antywirusów na jednym systemie. Grozi to niestabilnością , błędami a czasem może zupełnie zawiesić .

Możesz natomiast posiadać inny antywirus jeśli skanuje tylko na Twoje polecenie i nie ma ochrony rezydentnej, np. darmowy bit defender nie powinien stwarzać problemów bo uruchomisz go tylko do przeskanowania od czasu do czasu.Również program A2(antymalware) nie powoduje destabilizacji bo uruchamia się go podobnie jak wspomniany wyżej bit defender.