Dziwny problem, usunięcie Linuxa Ubuntu

Zakupiłem komputer z wgranym juz Ubuntu… chciałbym go usunąc i zianstalowac Xp home… ale… w czasie instalacji Xp nie wykrywa dysku ani zadnych partycji. system plikow to ext3. Probowalem uzyc Hiren’s Boot, ale w trakcie uruchamiania jakiegokolwiek programu z plyty wyskakuje mi load cdrom driver i sie zacina, dlaczego? przez co nie moge uzyc ani partition magic ani ranish partition manager. ma ktos moze bootowalne cd z samym partition magic? jakie inne programy pozwola usunac mi linuxa? nie mam stacji dyskietek w kompie wiec poszukuje takich z wersja na cd.

a ten dysk co jest w kompie to może sata ?

a windows bez sp ?

jeśli tak to win xp bez sp niewykryje sam dysku sata :stuck_out_tongue: potrzeba stery na dyskietne zapodać bądz też na płycie ale tego pewiem nie jestem czy z płyty można :stuck_out_tongue:

stery sata znajdziesz na płycie ze sterami do płyty głównej

Są programy linuksowe do usuwania partycji. Ja to robiłem tak, że włożyłem instalacyjną płytę (jedna jest zawsze bootowalna i to właśnie o niej piszę) do napędu i opaliłem instalację linuxa żeby dojść do fazy tworzenia partycji. Potem wybrałem partycjonowanie za pomocą fdisk’a i nim usunąłem partycje, a potem przerwałem instalację.

Tu jest opis jak to zrobić fdiskiem pod linuksem -> link.

P.S.

Z tym fdiskiem to uważaj, bo pomyłka o jedną cyfrę moze oznaczać skasowanie nie tej partycji co trzeba, np. wpiszesz w poleceniu hda1 zamiast hda2 i… :x