Dziwny problem w sieci Plus GSM

Witam,

mam telefon na karte w Plusie, skończył mi sie termin wykorzystania karty (30 dni), karta została zablokowana a na koncie zostało około 10zł. Przez dłuższy czas nie kupiłem karty, około miesiąc i otrzymuję sms’a z numeru ‘119120’ że jeśli nie doładuję konta kwota ~10zł zostanie usunięta (nie moge przytoczyć dokładnej treści smsa gdyż go usunąłem). Długo jestem w Plusiei nie spotkałem się jeszcze z czymś takim jak kasowanie pieniędzy które pozostały … Nastepnego dnia otrzymuję smsa z numeru ‘119119’ “Wyłącz i włącz telefon”, po włączeniu Stan Konta: 0,01zł i moje zdziwienie … Następnego dnia otrzymuję smsa od numeru ‘119120’ o treści:

Informujemy, ze dodatnie saldo na Twoim koncie zostalo wyzerowane. Jesli jednak w ciagu 10 dni zasilisz konto odzyskasz pieniadze. Skorzystaj z ostatniej szansy

Moje pytanie … o co w tym wszystkim chodzi? Czy to rzeczywiscie sprawka Plus GSM? Czy to normalne? Może się coś zmieniło gdyż nigdy wczesniej czegos podobnego w tej sieci nie doświadczyłem.

Pozdrawiam i oczekuje na jakies sensowne wytlumaczenie :slight_smile:

EDIT: Właśnie zauważyłem że usuneły mi sie wszystkie wpisy w ksiaze telefonicznej na karcie SIM :open_mouth: :open_mouth:

Zostały zablokowane kontakty. Po doładowaniu wszystko wróci do normy.

A z tymi pieniędzmi na koncie to dziwne. Spotkałem sie z tym tylko w opowieściach kolegów :wink:

Ja miałem konto zablokowane od grudnia 2006 do początku lipca 2007, czyli pół roku.

Straszyli mnie przez ten czas tymi sms’ami, że zabiora mi kase, po doladowaniu miałem jeszcze 28zł co mi zostało+ tą kwotę którą doładowałem konto :wink:

Ja jestem w Mixplusie. A mój problem polega na tym, że gdy chce sprawdzic stan konta wchodze w ustawienia>ustawienia polaczeń>czas i koszty>limity no i mam powiedzmy stan konta 25 zł esemesuje juz z pol godziny i wchodze w te ustawienia>ustawienia polaczeń>czas i koszty>limity i ciagle 25 no to sie ciesze ze mam za darmo sms do plusa lecz pozmniej przychodzi sms “Opłata za wysłane SmS i MmS wyłącz i włącz telefon” zdziwilo mnie to ale kit wyl i wl telefon. Wchodze w ustawienia… no i zeszlo tyle kasy ile trzeba esemesuje dalej i znowu en smsm no to wyl i wl tel i znow zeszla kasa… a przez takie wyl i wl wyl i wl telefon sie psuje a ja chce temu zapobiec. Czy jest cos żebym mogl normalnie spr stan konta pod numerm *100# kiedy chce a nie dopiero po przyjsciu sms i wyl i wl telefonu?

bardzo prosze o odpowiec! PILNe

Tak więc Wizardius :

Konto aktualizuje się co 2.50zł

Czyli jak nazbiera Ci się 2,50zł za rozmowy i sms’y to przychodzi Ci ten sms żeby wył i wł telefon.

Jak dostaniesz takiego smsa to wiesz, że poszlo 2,50, jak dostaniesz dwa takie smsy to wiesz, że poszlo Ci 5zł itd. :wink: Nie musisz wykonywać polecenia za każdym razem.

Jest specialny kod żeby sprawdzać stan konta numerem *100# ale w tym momencie Ci go nie podam bo zapomniałem go popostu.

To jest nie normalnie :wink:

Normalnie to masz stan konta na wyświetlaczu lub w ustawieniach połączeń.

Ludzie znowu problem, czemu ja nie moge uruchomić tego pakietu 600 esow no za jasny gwint sie nie da ciagle pisze, że nie poprawne polecenie pliissskiiii pomożcie! !!

Jak masz MixPlus to jest chyba inny kod niż w Simplusie.

ja mam taki problem :

mam siemensa cx75 oczywiscie w simplusie

wczoraj skonczyla mi sie kasa - wiec lece po 30 chec doladowac patrze … polaczenie zablokowane … malo tego - zniknela mi cala ksiazka telefoniczna zostaly tylko numery ktore mialem w grupach … i numery tupy 997, 112 albo cos …

co mam teraz robic ?

zablokowali mi karte sim czy jak ?

nie moge wykonywac polaczenia bo za kazdym razem pisze

POŁĄCZENIE ZABLOKOWANE … i elo …

prosze o pomoc !

To samo co zacytowałeś.

Chyba, że nie możesz doładować…

Wyłącz i włącz telefon.

Napisz co się jeszcze dzieje.

zawsze tak było w plusie, wystarczy kontakty zapisać/skopiować w pamięci telefonu dodatkowo

ja też mam taki problem… mam telefon na kartę już od kilku lat.i ostatnio dostawałam smsy o dziwnej treści od nr +119119. w ostatni piątek sprawdzałam stan konta i miałam blisko 20zł. w sobotę pojechałam do szkoły i rozładował mi się tel. i wyłączyłam go na chwilę później udało mi się go włączyć i za parę minut przychodzi sms że na koncie pozostało mi 17 groszy i już nie mogę wykonywać połączeń mimo że konto ważne mam do 28.01.20010. wieczorem doładowałam konto za 10zł, przyszedł sms że na koncie mam 10zł. jakieś parę minut później przychodzi sms, że zostało na koncie 29groszy…dzwoniłam do biura obsługi, niezbyt miła pani powiedziała mi że takie rzeczy dzieją się tylko w filmach… a na moim bilingu widnieje informacje że smsy zostały wysłane na nr wysoko premiowane… wczoraj doładowałam konto za 10zł i ponownie sms że na koncie mam 10zł a juz dziś rano sms na koncie pozostało 22 grosze … w salonie plusa robią dziwne miny i rozkładają ręce… a w biurze obsługi pani mówi, że tylko w filmach same pieniądze znikają z konta… od dziś myślę że nie tylko w filmach ale też w PLUSIE… już straciłam prawie 40 zł…

u mnie to samo.Mam tel na karte plusa.9 maja powinnam była doładowac konto ,doładowałam 19 czerwca 50 zł.Jakiez było moje zdziwienie,zde pieniadze jakie były na karcie 300 zł znikneły.Są tylko te po doładowaniu czyli 50 zł.Jakim prawem plus kradnie pieniądze???Koniec z korzystania z jego usług.odpadaja mu juz 3 numery

Nie ma czegoś takiego jak wyparowujące pieniądze. Mi też pożarło ostatnio 20 zł z Playu ale to zapomniałem kupić pakietu internetowego… Wszystko powinno być w billingach, które oni lub wy musicie sprawdzić. Sprawa jest przecież banalnie prosta i do sprawdzenia.