Dziwny problem z aplikacją Youtube

Mam pewien problem z aplikacją Youtube w sony Xperia M4 Aqua. Otóż pewna usterka nakazuje mi wyłączać i włączać ten telefon kilka razy na jakiś czas. Jednak po włączeniu telefonu, youtube SAM się odinstalowywuje. Trzeba go zainstalować jeszcze raz ze sklepu play. Z innymi aplikacjami tak nie mam. Co dziwne, nie tracę historii oglądania, mimo że nie jestem zalogowana na YouTubie. Jak naprawić to samoczynne odinstalowywanie?

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.opengapps.app&hl=pl
Spróbuj tego.

Prawdopodobnie szwamkuje Ci system. Jeżeli pewne funkcje nie działają poprawnie, zwłaszcza te systemowe, to problemem jest oprogramowanie telefonu. Również to może być przyczyną niemożności przeniesienia Wattpada. Zrób tak:

  1. Wykonaj kopię zapasową danych na karcie SD (wchodzisz kolejno w:
    Ustawienia --> Kopia zapasowa i resetowanie …> Więcej …> Ręczna kopia zapasowa. Jako pamieć wybierz “Karta SD”, zaznacz wszystkie elementy do skopiowania i dotknij “Wykonaj kopię zapasową”. Ten proces chwilkę potrwa - najlepiej nic na telefonie nie rób. Po wykonaniu kopii wyjmij kartę SD z urządzenia (zalecane) i przejdź do następnego kroku. Uwaga: w celu lepszego zabezpieczenia swoich danych, naprawdę warto wykonać kopię zapasową również na koncie Xperia. W opcji “Pamięć” wybierasz “Konto Online” - oczywiście musisz je sobie założyć, - naprawdę warto.

  2. stawianie systemu na nowo:
    Zainstaluj program Xperia Companion Link:


Po instalacji tego oprogramowania możesz skorzystać z opcji “Naprawa urządzenia” w celu ponownego wgrania systemu na smartfon. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.
3. przywracanie danych z kopii:
Po pomyślnym wgraniu systemu i pierwszym uruchomieniu telefonu, podczas konfiguracji zapyta Cię, czy chcesz przywrócić dane z kopii. Jeżeli jednak się tak nie stanie, to spokojnie - jest na to sposób. wchodzisz kolejno w:
Ustawienia …> Kopia zapasowa i resetowanie …> Przywróć dane. Wybierasz źródło kopii (jeżeli była to karta SD, to wpierw ją włóż do urządzenia, najlepiej przed wejściem w “Kopia zapasowa i resetowanie”), wybierasz kopię i przywracasz. Przywracanie trwa nieco krócej, niż tworzenie kopii. jeżeli będą - po wyborze kopii - jakieś ptaszki do zaznaczenia, zaznacz wszystko.
W razie pytań, odpowiedz na tego posta:)
Zapomniałem wspomnieć o tych Open gapps’ach, które zapodał kolega @Domker. Ja bym nie instalował tego typu tworów, na oficjalnym oprogramowaniu od Sony, bo możesz mieć kolejne kłopoty, a nawet możesz stracić gwarancję.