Dziwny problem z brakiem dostępu do internetu

(Alter Ego07) #1

Witam

Posiadam następujący problem z brakiem dostępu do internetu w Windows 7.

Za każdym razem gdy uruchomię komputer mam brak dostępu do internetu. Po czym jak wejdę w ustawienia kart sieciowych i wyłącznie kartę po czym włączę. problem całkowicie ustępuje. Problem jest na tyle irytujący że przy każdym uruchomieniu komputera muszę wykonać procedurę wyłączenia i włączenia karty sieciowej.

Podaje Linki do zdjęć z pulpitu:

1. Zaraz po uruchomieniu: komputera: gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=5249

2. Po wejściu w centrum sieci i udostępniania: gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=5250

3. Po wyłączeniu i włączeniu karty sieciowej: gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=5251

Odnośnie zdjęcia 2 i 3. Proszę zwrócić uwagę na ikonę sieci. W momencie kiedy nie mam internetu pokazuje informacje: wiele sieci. Po zresetowaniu karty jest już normalnie.

Czekam na informacje co w tej sytuacji mogę wykonać. Wspomnę tylko że sterowniki od karty sieciowej są zaktualizowane wraz z system windows 7 który również regularnie jest aktualizowany. Jedyne miejsce w którym jeszcze nic nie sprawdzałem to router.

Pozdrawiam

(adam9870) #2

Pamiętasz kiedy rozpoczęły się problemy? Zobacz do Przywracania systemu. Mówisz, że system aktualizuje sterowniki, ale może być tak, że nowsza wersja sterowników powoduje problemy i powrót do starszej wersji może rozwiązać problem - metoda prób i błędów.

Zobacz kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html i zaraz po uruchomieniu zapisz wynik polecenia ipconfig /all

(system) #3

Na drugim obrazku: na pozycji "Sieć niezidentyfikowana" kliknij na link "Połączenie lokalne" i w pojawiającym się oknie kliknij przycisk "Wyłącz". Sprawdź, co to dało.

(Dimatheus) #4

Hej,

:arrow: Nie instalowałeś przypadkiem programów do wirtualizacji systemów - na przykład Virtual Box'a? Jeśli tak, to czy w czasie instalacji odznaczałeś opcję instalacji wirtualnych kart sieciowych?

:arrow: Możesz pokazać, jak wygląda gałąź Karty sieciowe w menadżerze urządzeń zaraz po uruchomieniu systemu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Alter Ego07) #5

Bardzo dziękuje za odpowiedź

Wszystkie te czynności wykonam i odpowiem po powrocie z pracy.

Pozdrawiam

(Dimatheus) #6

Hej,

W takim układzie czekamy na informacje i będziemy działać dalej. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Alter Ego07) #7

Ok po kolei

adam9870:

Problem pojawił się nagle po któreś aktualizacji Windowsa 7. Trudno byłoby mi zaakceptować przywracanie systemu co równałoby się z nie aktualizowaniem systemu w celu uniknięcia problemu. To tak jakby kupić coś z czego nie można do w pełni korzystać bo pojawią się problemy. Myślę że jest jakieś rozwiązanie stąd ten temat.

Poraj:

Wykonałem to o co poprosiłeś i dało to tyle że wyłączyło kartę sieciową po czym jak ją włączyłem pojawił się internet czyli dokładnie to samo co wykonuje codziennie aby mieć dostęp do internetu.

Dimatheus:

• Nigdy nie miałem potrzeby instalacji tego typu programu jednak wyszukałem system w celu sprawdzenia czy ktoś inny czegoś takiego nie instalował i jak się okazuje nie posiadam tego programu.

• Link - zaraz po uruchomieniu systemu: gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=5252

(Dimatheus) #8

Hej,

To nie do końca jest tak, że należałoby nie aktualizować systemu. Czasami poprawka się źle zainstaluje. Poprzez przywracanie systemu mamy możliwość przywrócić poprawny stan działania i ponownie zainstalować poprawkę - być może już całkowicie poprawnie. Miałem taki przypadek z jedną z poprawek do Windows XP - po zainstalowaniu powodowała, że karta sieciowa WiFi wyciągała w sieci lokalnej maksymalnie 3 - 4 MB/s, podczas gdy inne komputery śmigały do 20 - 30 MB/s. Przywracanie systemu i ponowna instalacja poprawek całkowicie rozwiązała problem.

Pytałem, bo sam się spotkałem z podobnym przypadkiem, gdy dodatkowa karta nie potrafiła połączyć się z siecią i konieczne było jej wyłączenie.

:arrow: Próbowałeś aktualizować sterowniki do karty sieciowej?

Pozdrawiam,

Dimatheus