Dziwny problem z Chrome - zawartość niektórych DIV-ów nie wyświetla się

Od jakiegoś czasu mam dziwny problem z działaniem Google Chrome. Nie wyświetla mi się zawartość niektórych DIV’ów.

Przykładowo, dodaję swoją stronę do katalogu www, nieprawidłowo wypełniam jakieś pole, po wysłaniu zauważam, że strona katalogu obniżyła się i powstał placeholder, w którym powinien widnieć komunikat o błędzie (i ten placeholder rzeczywiście tam jest, bo widnieje w kodzie strony - ale z jakiegoś powodu nie zostaje wyświetlony).

Inny przykład - wchodzę do panelu zarządzania radiem internetowym AzuraCast, na stronie głównej widnieje DIV z informacją o dostępnej aktualizacji… ale z powodu jakiegoś błędu w Chrome zawartość DIV-a nie wyświetla się. Muszę wchodzić w inspekcję, żeby zobaczyć, co tam jest.

Co ciekawe, problem z DIV-ami-widmo znika, gdy korzystam z przeglądarki w trybie Incognito - wówczas wszystko wyświetla się jak należy.

W poszukiwaniu rozwiązania tej dziwnej bolączki próbowałem już różnych sposobów - czyszczenie pamięci podręcznej, wyłączanie wszystkich rozszerzeń, resetowanie przeglądarki, usuwanie profilu w przeglądarce i zakładanie go od nowa. Nic to nie dało, problem z niewyświetlającymi się DIV-ami nadal występuje. Zainstalowałem nawet Chrome Canary, które wedle mojej wiedzy przechowuje profil użytkownika w innym katalogu niż „normalne” Chrome - i tutaj też problem występuje, a znika po włączeniu Incognito.

Może spróbuj w prawej kolumnie dodać tymczasowo:

display: block !important;

Jak jest ukryty przez: display: none.

Dla uBo, Stylus lub AdGuard można by napisać stałe obejście problemu, doklejając dla elementu display: block.

Zrób też testy z Firefox 122:

I ESR 115.7:


Trochę lipa, że nie ma zdjęć konsoli z „zbadaj element” - nie trzeba by strzelać czemu element widać tylko w trybie incognito (przy pełnej prawej kolumnie z CSS-em).


Jak musi być Chrome (np. nie Opera/Brave/Vivaldi), to może wystarczy osobny profil pod interfejs webowy ‘admina’ „AzuraCast”:

Pewnie będzie żarło tyle samo CPU i RAM-u co karta w problematycznym domyślnym profilu. Jak ustalimy co z domyślnej konfiguracji kasztani (może zablokowanie zapisywania historii wystarczy).