Dziwny problem z czytnikiem plyt

Witam mam troche dziwny problem, bo jest cos takiego ze kiedy wkladam plyte z jakimkolwiek formatem czy to cd czy dvd komp bez problemu mi ja czyta i odtwarza ale kiedy probuje cos nagrac na plyte np CD to wywala mi komunikat ze nie ma plyty w stacji ( ktora w rzeczywistosci tam jest) lub ze plyta jest juz nagrana . Troche mnie to dziwi bo wkladam pusta plyte do nagrywarki a ona prosi o nowa pusta plytke. mam lapka z systemem Xp a do nagrywania uzywam Nero 6. Probowalem tez nagrywac alkoholem i jest to samo. niewiem co to moze byc, moze laser mi siada w kompie bo mam go juz od 5 lat. Moze ktos cos na ten temat poradzic ???

Przeinstaluj ASPI: http://www.cdrinfo.pl/download/1191035445

:arrow: Instrukcja

Możesz jeszcze w Menadżerze Urządzeń w kontrolerach IDE odinstalować kanał, do którego podłączony jest napęd. Resetujesz komputer i czekasz, aż Windows zainstaluje je na nowo.

Wgraj nowy firmware :arrow: Klik

Firmware szukaj tutaj (po lewej Masz listę producentów, znajdź swój model).

Wyczyść laser.

Próbowałeś nagrać na płytki innej firmy ?

Może Twoja nagrywarka ma problem akurat z tą firmą.

Aktualizuj Firmware nagrywarki -> KLIK.

westman81 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif