Dziwny problem z drukowaniem

Witam serdecznie, mam problem z jednym z komputerow, nawet ciezko mi go opisac bo sam nie wiem co sie dzieje. Generalnie sa problemy z drukowaniem czy generowaniem podgladu, sprawdzalem dwie drukarki (na innych komputerach jest ok) i tak samo, albo nie drukuje albo program w ktorym chcesz wydrukowac (wygenerowac podglad) sie zawiesza. Printer spooler jest uruchomiony, restartowalem, bez powodzenia.

jak sie za to zabrac?

Parę pytanek:

  1. Drukarki tej samej firmy, te same modele?

  2. USB, LPT, Sieciowa?

  3. Sterowniki do drukarki identyczne jak na komputerach z działającym wydrukiem?

  4. Błąd występuje we wszystkich programach, w których drukujesz/generujesz wydruk czy w konkretnym?

  5. Błąd pojawił się nagle czy problem istnieje od początku?

drukarki firmy hp, sieciowe, sterowniki te same, dzialalo ponad rok bez problemow, problem zaczal sie pojawiac jakies 4 tyg temu po instalacji nod32 antivirus v4, ale nawet teraz jak sie program wylaczy to problem nie znika, wiec pewnosci nie mam czy to jest przyczyna.

Blad wystepuje we wszystkich programach, np jak generujesz raport z banku online, lub nawet jak chcesz wydrukowac dwa wyrazy z notatnika (po wcisnieciu ctrl + P “mysli” ok 7 min, dopiero pokazuje okno wyboru drukarki), niektore programy wieszaja sie przed pokazaniem podgladu.

Może coś się uchowało w dzienniku zdarzeń systemowych?

Brayan , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

podczas proby wydruku z notatnika to sie wyplulo w system event:

"ID: 20

type: warning

Printer Driver HP LaserJet 4200 PCL 6 for Windows NT x86 Version-3 was added or updated. Files:- UNIDRV.DLL, hpzpi4wm.DLL, HPC42006.GPD, UNIDRV.HLP, hplj4200.cfg, hpc42006.xml, hpzsc4wm.dtd, hpc4200c.ini, hpzui4wm.DLL, hpzpe4wm.DLL, hpcdmc32.DLL, hpbcfgre.DLL, hpz6r4wm.DLL, HPBMIAPI.DLL, HPBOID.DLL, HPBOIDPS.DLL, HPBPRO.DLL, HPBPROPS.DLL, HPZIPM12.DLL, HPZINW12.DLL, HPZIPT12.DLL, HPZIPR12.DLL, HPZISN12.DLL, HPZIDR12.DLL, HPBNRAC2.DLL, HPBMINI.DLL, hpceac06.hpi, HPJCMN2U.DLL, HPJIPX1U.DLL, hpz6m4wm.GPD, hpzsm4wm.GPD, hpzst4wm.dll, hpz3c4wm.dll, hpzur4wm.dll, hpzev4wm.DLL, pclxl.DLL, pjl.GPD, pclxl.GPD, HPZHL4wm.CAB, STDNAMES.GPD, hpzls4wm.DLL, hpzss4wm.DLL, HPFIE4wm.DLL, hpzpnp.dll, UNIRES.DLL, UNIDRVUI.DLL.

For more information, see Help and Support Center at "

oraz a application event caly czas dostaje bledy z

id 1058

"Windows cannot access the file gpt.ini for GPO CN={31B2F340-016D-11D2-945F-00C04FB984F9},CN=Policies,CN=System,DC=JamesGibb,DC=local. The file must be present at the location <\JamesGibb.local\sysvol\JamesGibb.local\Policies{31B2F340-016D-11D2-945F-00C04FB984F9}\gpt.ini>. (Configuration information could not be read from the domain controller, either because the machine is unavailable, or access has been denied. ). Group Policy processing aborted.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

id 1030

"Windows cannot query for the list of Group Policy objects. A message that describes the reason for this was previously logged by the policy engine.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

probowalem to naprawic ale narazie lipa :frowning: rozwiazanie microsoftu nie zadzialalo

Pamietaj że nie wystarczy wyłączyć antywirusa by ten przestał działać.

Jeżeli ma opcje shutdown to z niej skorzystaj, jeżeli nei - ODINSTALUJ go, wyczyść śmieci poinstalacyjne i sprawdź.

Jeżeli z jakiegos powodu nie chcesz tak drastycznych środków pokombinuj z services.msc - wyłącz wszystkie procesy antywirusa (najpierw wyłącz antywirusa, potem przez services.msc jego porcesy) ale to może nei dać 100% skuteczności.

Mnie tak mniej więcej “załatwił” firewall comodo. Pa aktualizacji, nagle, przestał działać pewien program.

Wyłączenie comodo nic nie dawało, dopiero po odintsalowaniu (po pół roku szukania) wszytsko wróciło do normy.

Ad. Utrivv, nod32 ma opcje aby wylaczyc jego dzialanie, opcje ta zaleca sam producent, dziwi mnie ze na innych komputerach nie ma tego problemu.

Ad. Frog, naprawde nie wiem jak inaczej nazwec ten temat bo nie wiem co jest nie tak i w czym tkwi blad wiec narazie jest to dziwny blad z drukowaniem. Przepraszam ze nie jestem bardziej kreatywny.

  1. Zdarzenie ID:20 wg M$ jest tylko informacyjnym i nie wymaga akcji użytkownika, tak więc jak jest ten sam komunikat na komputerach z działającym wydrukiem, to bym się nie martwił.

  2. Błędy ID:1058 ID:1030 są związane z zasadami grupy. Jeżeli komputer jest członkiem domeny Windows powinieneś przejrzeć ten artykuł. Jak masz serwer wydruku to może tu jest pies pogrzebany.

PS. Spróbuj wykonać wydruk w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

wydrukowac czasem sie da z normalnie dzialajacegow systemu, tylko ze albo to trwa wieki albo zawiesza program, np moge wydrukowac (z oporami) strone testowa drukarki.

Może we Właściwościach drukarki jest ustawiona jakaś “magiczna” opcja, porównaj z opcjami na komputerach z działającym wydrukiem.

Hej, miałem to samo, u mnie pomogło ponownie załadowanie profili .icc do drukarki.

Sprawdziłem wszystkie ustawienia drukarki i okazało się, że system lub jakiś program wywalił mi wszystkie profile icc z drukarki - nawet te domyślne od producenta. Załadowałem pierwszy lepszy powiązany z moją drukarką i działa wszystko!

Sprawdź i u siebie "Zażądanie kolorami > Twoja drukarka > Profile skojarzone z urządzeniem.